Вистината во 3 точки: Професорот кој 100 пати алармираше дека состојбата со струјата е критична (ВИДЕО)


Милионите евра со кои Владата ја задолжува Македонија за купување на струја ќе ги плати народот, од и онака истенчениот џеб, вели за Алфа универзитетскиот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Уредба за прогласување на електроенергетска криза – потврда или криење на колапсот на АД ЕЛЕМ (ЕСМ) и АД МЕПСО, велат од Комисиите на ВМРО-ДПМНЕ. -Поради ...
| | веќе видена | слични

Според кои критериуми Владата во вторник ќе прогласи кризна состојба, праша денеска ВМРО-ДПМНЕ. – Владата на на СДСМ и ДУИ м ора да објасни зошто домашните ...
| | веќе видена | слични
2 копии

-Ќе биде прогласена енергетска кризна состојба во државата со единствена цел да може да се вбризгаат буџетски средства во енергетските компании како што се ЕСМ ...
| | веќе видена | слични

Рестрикции на струја нема да има, а до крајот на годината нема да се зголеми ниту цената на електичната енергија за домаќинствата, но сепак ќе биде прогласена ...
| | веќе видена | слични

Голема преокупација на јавноста и на владата која мора да се решава е енергетската криза која од светот се префрли и во Македонија. За ова во Утрински брифинг ...
| | веќе видена | слични

Владата ќе прогласи енергетска кризна состојба, иако засега нема да има рестрикции, најави министерот за економија Крешник Бектеши во вчерашното гостување во ...
| | веќе видена | слични

Кризна состојба, како што вчера најави министерот за економија Крешник Бектеши, ќе биде прогласена на првата владина седница која најверојатно ќе се одржи во ...
| | веќе видена | слични

Скопје, 4. ноември 2021 (ИНПРЕС) – Министерот за економија Крешник Бектеши во „Економски магазин“ на Алсат М изјави дека ќе се прогласи кризна состојба во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во 2020 и 2021 година континуирано зборувавме дека на овој договор ќе му следи Анекс или нов договор, каде јас ги гледам првите знаци дека тоа ќе се случи е ...
сите 756 | | | веќе видена

ГОЛЕМ ПОЖАР ВО БИТОЛА Пожарот во „Жито Битола“ e ставен под контрола. Ангажирани се 27 пожарникари од битолската единица, а на помош пристигна и ...
сите 111 | | | веќе видена

Познатиот актер Жарко Димоски бил случаен сведок на трагичната несреќа која се случи синоќа, во која загина 24-годишна девојка од Радовиш, а нејзиниот дечко ...
сите 79 | | | веќе видена

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски, заедно со министерката за труд и социјална политика, Јована Тренчевска, денеска го посетија семејството Шишковски ...
сите 192 | | | веќе видена

Тензиите меѓу Украина и Русија се на највисоко ниво во последниве години, додека руската акумулација на војници во близина на границата на двете земји ...
сите 214 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вистината во 3 точки: Професорот кој 100 пати алармираше дека состојбата со струјата е критична (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: