Нацевска: Денарот е стабилен, инфлацијата умерена

ОПЕК + тргнува кон политичка битка со претседателот Џо Бајден, бидејќи Саудиска Арабија и нејзините сојузници мора да изберат дали ќе ги послушаат барањата на ...
| | веќе видена | слични

Ниските каматни стапки и повисоката инфлација парават амбиент за зголемено вложување во хартии од вредност, глобално ама и дома. Пазарот на капитал во земјава ...
| | веќе видена | слични

Домашните експерти укажуваат дека Македонија како земја увозник на енергенти ќе го почувствува поскапувањето на светските берзи и додаваат дека во следниов ...
| | веќе видена | слични

Од едно гледиште спречувањето на климатската катастрофа е крајно комплицирано. Од друго, тоа е стварно едноставно: само треба да престанеме да вадиме фосилни ...
| | веќе видена | слични

Како што завршив во претходната колумна, така и ќе започнам во оваа, со прашањето: Каде се гледа македонската економија во стратешки рамки, на среден рок во ...
| | веќе видена | слични

Кризата со гас ја погоди планетата, а сè како да започна со желбата на повеќе земји да воведат мерки за спас на климата: ЕУ се откажува од јагленот и го ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Репортерката на Бтв Мариета Николаева ја следеше реакцијата на институциите во првите часови по тешката сообраќајка со автобусот на автопатот „Струма“. Таа ...
сите 636 | | | веќе видена

Поглаварот на Македонската православна црква – Охридска архиепископија, г.г. Стефан изрази сочуство за настраданите во автобуската несреќа во Бугарија. – Со ...
сите 437 | | | веќе видена

Како што соопшти собраниската Прес-служба, утрешните активности во Собранието се откажани поради прогласената тридневна жалост во земјава по автобуската ...
сите 294 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нацевска: Денарот е стабилен, инфлацијата умерена

Од:
До кого (е-маил):
Порака: