ЌЕ ИСЧЕЗНЕ ЛИ НАФТАТА ЗА 30 ГОДИНИ? Светот по енергетската криза ќе биде многу различен


Кризата со гас ја погоди планетата, а сè како да започна со желбата на повеќе земји да воведат мерки за спас на климата: ЕУ се откажува од јагленот и го ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Министерот за надворешни работи на Тувалу, Симоне Кофе, во видео обраќање што ќе биде прикажано на Самитот за климатски промени на Обединетите Нации (ОН) во ...
| | веќе видена | слични

На климатската конференција на Обединетите нации во Глазгов, министерот за надворешни работи на Тувалу одржа говор стоејќи до колена во морска вода за да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Австралија денеска соопшти дека ќе продава јаглен „во децениите што доаѓаат“, откако се откажа од пактот за постепено укинување на загадувачките фосилни горива ...
| | веќе видена | слични

Дури и ако глобалниот пораст на температурата се ограничи на 1,5 степени Целзиусови, што е во согласност со најамбициозната цел на Парискиот договор, истите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

БДП на 65-те најранливи земји ќе се намали во просек за 20 проценти до 2050 година и за 64 отсто до 2100 година доколку светот се загрее за 2,9 степени ...
| | веќе видена | слични

Министерот за надворешни работи на Тувалу одржа говор на Конференцијата на Обединетите нации за климата во Глазгов стоејќи до колена во морската вода за да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Автократот од Форино, Талат Џафери не е достоен да го води законодавниот дом. Тој во клучната демократска институција со своето самоволие ги лиши пратениците ...
сите 298 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на денешната средба со архиепископот охридски и македонски, г.г. Стефан му честитал за мудроста при ...
сите 239 | | | веќе видена

Осум дена пред осумнаесетгодишникот Салвадор Рамос да го изврши масакрот во училиштето во Тексас и да убие 19 деца и двајца учители, производителот на пушката ...
сите 198 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Битола поведе постапка против две лица осомничени за кривично дело Напад врз службено лице при вршење работи на безбедноста, а за ...
сите 94 | | | веќе видена

Пратениците од денеска се враќаат во салата број 1, каде ќе користат нова модерна конференциска опрема. Во оваа сала со почеток во 11 часот ќе се одржи новата ...
сите 36 | | | веќе видена

Четири лица се повредени во сообраќајна несреќа што се случила синоќа на регионален пат Скопје – Тетово меѓу „фолксваген голф“ со скопски регистарски ознаки, ...
сите 371 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски заедно со македонската делегација која е во дводневна посета на Ватикан и Рим по повод 24 мај – Денот на сесловенските ...
сите 200 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЌЕ ИСЧЕЗНЕ ЛИ НАФТАТА ЗА 30 ГОДИНИ? Светот по енергетската криза ќе биде многу различен

Од:
До кого (е-маил):
Порака: