Професоре Ѓорѓиев, име ве молам!

Спас Ташев од Институтот за население и хумани студии при Бугарската академија на науките (БАН) за Њуз.бг вели дека функционирањето на Заедничката комисија за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Мешовитата историска комисија во оваа форма е излишна и јас лично не ја гледам смислата на нејзиното постоење или продолжување на активностите во овој формат, ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот тим во заедничката Комисија за историски и образовни прашања и натаму е со шест члена наспроти седумчлениот бугарски тим историчари. Од МНР засега ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Функционирањето на Заедничката комисија за историски и образовни прашања меѓу Бугарија и Македонија во сегашниот формат е излишно и лично не гледам смисла во ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот тим сега останува со шест члена наспроти седумчлениот бугарски тим историчари. Од МНР засега нема одговор дали на местото на Ѓорѓиев ќе назначат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Долго време се обидувам да се држам настрана од случувањата околу локалните избори на социјалните мрежи. Дури и ми е „бљак“ сè што читам, по толку години ...
| | веќе видена | слични

Андреја Стојковски, ПРЕСПА Институт во Студио 10 рече дека оставката на Ѓорѓиев од мешовитата комисија ќе влијае на ситуацијата и сомнежот ќе остане дали и во ...
| | веќе видена | слични

Останато

И бугарската Влада ги формира работните групи за соработка со Северна Македонија, кои треба да го интензивираат процесот на приближување и да го отворат патот ...
сите 791 | | | веќе видена

Вжештена е СОС линијата на Првата детска амбасада во светот Меѓаши. Правата на децата се кршат, а пандемијата од Ковид -19 ги продлабочи социјалната и ...
сите 190 | | | веќе видена

Делчевецот Васко Панчовски кој го извади светиот крст од водите на река Брегалница за празникот Водици уште еднаш ја покажа својата хуманост на дело. Како што ...
сите 321 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Професоре Ѓорѓиев, име ве молам!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: