Стојковски за Студио 10: Оставката на Ѓорѓиев од мешовитата комисија ќе влијае на ситуацијата

Андреја Стојковски, ПРЕСПА Институт во Студио 10 рече дека оставката на Ѓорѓиев од мешовитата комисија ќе влијае на ситуацијата и сомнежот ќе остане дали и во ...
| | веќе видена | слични

Спас Ташев од Институтот за население и хумани студии при Бугарската академија на науките (БАН) за Њуз.бг вели дека функционирањето на Заедничката комисија за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Мешовитата историска комисија во оваа форма е излишна и јас лично не ја гледам смислата на нејзиното постоење или продолжување на активностите во овој формат, ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот тим во заедничката Комисија за историски и образовни прашања и натаму е со шест члена наспроти седумчлениот бугарски тим историчари. Од МНР засега ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Функционирањето на Заедничката комисија за историски и образовни прашања меѓу Бугарија и Македонија во сегашниот формат е излишно и лично не гледам смисла во ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот тим сега останува со шест члена наспроти седумчлениот бугарски тим историчари. Од МНР засега нема одговор дали на местото на Ѓорѓиев ќе назначат ...
| | веќе видена | слични

Останато

Јавноста се уште нема добиено одговори на прашањата кои се од јавен интерес, кој не засегаат сите нас, а обврска на власта е да даде одговори. Јавноста ...
сите 651 | | | веќе видена

Димитар Ковачевски е еден од најактуените кандидати за нов претседател на СДСМ, барем додека не се пријават други, во интервју за Утрински брифинг говори за ...
сите 394 | | | веќе видена

Здравстените власти ретерираат од предлог мерките на Комисијата за заштита од заразни болести да се бара негативен ПЦР тест од вработените кои не се ...
сите 272 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Како што информираше министерот за здравство, Венко Филипче, двајцата се стабилни, со полесни повреди и ќе бидат задржани на лекување на Клиниката за пластична ...
сите 511 | | | веќе видена

Синоќа се случил огромен сообраќаен метеж на автопатот Струма во правец кон Софија. Причина бил фактот што сообраќајот во реонот на несреќата со македонскиот ...
сите 418 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стојковски за Студио 10: Оставката на Ѓорѓиев од мешовитата комисија ќе влијае на ситуацијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: