Во вториот круг ќе важат и гласачките ливчиња без печат

14 копии
4 копии
2 копии

Претседателот на ДИК, Александар Даштевски, на денешната прес-конференција, информира дека со изгласување на предлог заклучокот за известување за Конечност на ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Државната изборна комисија вчера вечерта ги соопшти првичните неофицијални резултати од вториот круг од локалните избори. Конечните резултати, како што најави ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Според веб апликацијата на Државната изборна комисија во Арачиново Ридван Ибраими од ДУИ ја победи Меликије Халими од СДСМ. Во Боговиње Бесник Емши од ДУИ го ...
| | веќе видена | слични

Во градот Скопје, од обработени 89,5 проценти од гласовите, Петре Шилегов од коалицијата „Најдобро за мојата општина" предводена од СДСМ има 78.664 гласови или ...
| | веќе видена | слични

Државната изборна комисија вечерва ги соопшти првите неофицијални резултати во вториот круг на Локалните избори. Претседателот на ДИК Александар Даштевски рече ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кого владата на СДСМ упорно штити во автобуската несреќа? Прашуваат од ВМРО-ДПМНЕ.Дали бизнисот со хероин кој го крие власта е причина за несреќата и 45 ...
сите 582 | | | веќе видена

Не е точно дека, ако (Зоран) Заев не остане на премиерската функција, ќе се загрозат евроинтегративните процеси и државата ќе влезе во нови проблеми, му ...
сите 401 | | | веќе видена

Тулио де Оливеира, бразилскиот виролог чиј тим го откри заразниот омикрон-сој на коронавирусот, смета дека медиумската паника што се прошири деновиве работи на ...
сите 401 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Во исчекување на окрупнување на парламентарното мнозинство, во владејачката СДСМ почна постапката за кандидирање за претседател на партијата, откако ...
сите 134 | | | веќе видена

На денешната посета во Свети Николе, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во врска со привлекувањето на странски инвестиции, истакна дека самиот ...
сите 214 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 217 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во вториот круг ќе важат и гласачките ливчиња без печат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: