Во Бугарија рекорден број заразени и починати од коронавирус


Грчката влада денеска усвоила нови мерки против корона вирусот, кои ќе важат само за невакцинираните граѓани.Новите владини правила, според „Катимерини“ се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Словенечките епидемиолози и предложиле на Владата итно да реагира на зголемениот број зарази и хоспитализации, а меѓу предлозите е и воведување „целосен ...
| | веќе видена | слични

Во Словенија во последните 24 часа починале 11 пациенти како последица на Ковид-19, а тестирани се 1136 или 43 отсто од вкупниот број, објави во вторникот ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии

Втор ден по ред Грција бележи рекордно високи бројки по новозаразени од коронавирус, а денеска беа регистрирани 6.700 случаи, што е најголема бројка од ...
| | веќе видена | слични

16, 20, 30 годишни.. Ова е возраста на дел од пациентите хоспитализирани на Инфективна поради компликации од Ковид-19. Најмладиот од нив – малолетничка од ...
| | веќе видена | слични

За 20% е зголемена бројката на хоспитализации и амбулантни прегледи на деца со КОВИД во детската болница КОЗЛЕ. Директорот вели дека во изминативе неколку ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кандидатот за претседател на СДСМ Драган Ковачевски од вечерва ја презентира програмата пред членовите на СДСМ. Вечерва сме во Карпош каде се сретнувам со ...
сите 493 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 420 | | | веќе видена

Лидерот на Алтернатива, Африм Гаши на денешната прес-конференција изјави дека кога бил помлад формирал бенд кој се викал „Празни џебови“. На прашање што ќе ...
сите 119 | | | веќе видена

Првите охрабрувачки знаци доаѓаат во однос на сериозноста на инфекција што ја предизвикува варијантата омикрон. Првите „малку охрабрувачки сигнали“ доаѓаат од ...
сите 416 | | | веќе видена

Речиси 120 луѓе биле позитивни на тестот за Ковид-19 по посетата на норвешки ресторан каде што се одржал деловен настан кој се претворил во жариште на ...
сите 405 | | | веќе видена

Смртта на актерот Славиша Кајевски ги најде затечени многу од неговите најблиски, пријателите и колегите. Откако утрово од Македонскиот народен театар објавија ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Бугарија рекорден број заразени и починати од коронавирус

Од:
До кого (е-маил):
Порака: