Редици за трета доза вакцина во Охрид

12 копии

Ситуацијата во Бугарија станува сѐ подраматична со пандемијата на корона вирусот – болниците се преполни, луѓето умираат во стотици секој ден, а политичарите ...
| | веќе видена | слични

Александар Гинцбург, директор на рускиот институт „Гамалеја“ што ја создаде првата вакцина против коронавирус во светот „Спутник Ве“, за борба со делта-сојот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на Алтернатива Африм Гаши, освен што покажа дека е одличен преговарач, откако во новата владата се договори да добие три министерски места, три ...
сите 604 | | | веќе видена

Миле Зечевиќ, поранершен организациски секретар на СДСМ и долгогодишен партиски член, кој одлучи да не се кандидира за лидер, вели дека непосредните избори за ...
сите 353 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 329 | | | веќе видена

Пејачката Ријана со години е мета на гласини дека ќе стане мајка, а тоа е повторно случај откако фотографиите на кои нејзиниот стомак изгледа поголем од ...
сите 87 | | | веќе видена

Оттука стручната фела почна да се огласува по социјалните мрежи и да го прашува министерот за правда, Бојан Маричиќ како може да пресудени предмети да се води ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Редици за трета доза вакцина во Охрид

Од:
До кого (е-маил):
Порака: