Бугарите стравуваат дека за Божиќ ќе плаќаат 75 денари за бензинот, кај нас веќе е поскап

Цената на литар бензин во Бугарија на Божиќ ќе достигне 2,50 лева (75 денари) за литар. Ова го предвидува експертот од Бугарското здружение за нафта и гас ...
| | веќе видена | слични

Зголемените цени на горивата го поттикнаа прекуграничниот „бензински туризам“ во Германија оваа есен. И покрај трошоците за патување, се поголем број Германци ...
| | веќе видена | слични

Поскапувањето на цената на нафтата и на нафтените деривати влијае врз работата на сите јавни претпријатија кои функционираат на територија на Градот Скопје. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата не планира да се откаже од новата најавена давачка за граѓаните по основ на еколошка такса, со која се планира поскапување на горивата за 3,5 денари ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Колку е неочекувано ова поскапување најдобро говори информацијата дека бензинските пумпи во Турција наскоро нема да можат да ја испечатат цената на горивото на ...
| | веќе видена | слични

Министерството за финансии и социјална заштита на Црна Гора подготвува предлог за измени на Законот за акцизи, со цел да се обезбеди дека Владата може веднаш ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

Државниот инспекторат за транспорт (ДИТ) вчера се обидел, но не можел да изврши вонреден инспекциски надзор во компанијата „Беса транс“, чијшто автобус изгоре ...
сите 286 | | | веќе видена

Бидејќи сме во позиција од која зависи иднината на Македонија, се договоривме да разговараме со Зоран Заев, да го слушнеме неговиот концепт за нова влада, да ...
сите 448 | | | веќе видена

Стабилна и непроменета е состојбата на сите лица сместени во болницата Пирогов од инцидентот со автобусот на автопатот Струма. Професорот Николај Габровски, ...
сите 653 | | | веќе видена

Претставниците на Јавното обвинителство на Бугарија денеска пристигнаа во Јавното обвинителство на РСМ и во текот на утрешниот ден ќе им бидат предадени ДНК ...
сите 438 | | | веќе видена

Тој сигурно чекори по режимските стапки на својот ментор азилантот Груевски, кој, своевремено беше и лидер на партија и министер, градоначалник, судија, ...
сите 147 | | | веќе видена

Откако по низата хаварии, немањето доволно јаглен и потфрлањето на домашно производтсво на струја, дел од одговорноста за енергетската криза ЕСМ ја лоцираше ...
сите 92 | | | веќе видена

Еден од седумте преживеани лица во трагичната автобуска несреќа во Бугарија на автопатот Струма Орхан Алити, за Слободен печат низ солзи раскажува и открива ...
сите 232 | | | веќе видена

Советничката група на СДСМ на коалицијата и ДУИ во Град Скопје вчера поднесе иницијатива за свикување на вонредна седница на Советот на која треба да се усвои ...
сите 108 | | | веќе видена

Новинарска екипа на Бугарската национална телевизија пристигна вчера го посети селото Рашче каде се обиде да стапи во контакт со Беким Хаџиу, сопственикот на ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бугарите стравуваат дека за Божиќ ќе плаќаат 75 денари за бензинот, кај нас веќе е поскап

Од:
До кого (е-маил):
Порака: