Владејачката коалиција нема да распука под Шара


2 копии

На последниот ден од политичката кампања за локалните избори, кандидатот за градоначалник на Тетово и лидер на Беса, Биљал Касами ги повика граѓаните да ...
| | веќе видена | слични

Со завршен митинг на градскиот плоштад во Тетово претседателот на Беса и кандидат за градоначалник на Тетово, Биљал Касами ја заврши предизборната кампања пред ...
| | веќе видена | слични

Покрај Касами на митингот се обрати и Вулнет Мурсели, кој беше кандидат за градоначалник од Алијанса за Албанците, партија која најави поддршка за Движење Беса ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

ДУИ првиот круг од локалните избори го оцени како еден од најуспешните избори досега за партијата, со освоените гласови и наметнувањето на зелената агенда, а ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Зоран Заев вчера пред коалиционите партнери го презентираше договореното со Алтернатива на Африм Гаши за влез во владата, предводена од СДСМ.Како што се ...
сите 623 | | | веќе видена

Кумановскиот градоначалник Максим Димитриевски им посака успех на кандидатите кои се во трка за лидер на СДСМ, и кажа дека нема да коментира имиња, ниту пак ќе ...
сите 434 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 260 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.744 тестирања, а ...
сите 390 | | | веќе видена

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини, како што информираат од АМСМ, е умерен, а на граничните премини, од македонска страна, ...
сите 158 | | | веќе видена

Не поддржувам трансфер на пратеници и сум голем противник на политички пазарења, вели претседателот на Демократски сојуз, Павле Трајанов. Тој реагира на ...
сите 271 | | | веќе видена

Парламентот на Република Српска во петок ќе одлучува за плановите на лидерот на босанските Срби, Милорад Додик за отцепување. Ова денеска го потврди ...
сите 208 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Владејачката коалиција нема да распука под Шара

Од:
До кого (е-маил):
Порака: