Костадинов: За првпат во една општина во Македонија токму граѓаните на Струмица ќе бидат тие кои ќе го креираат Буџетот за следната година

Како што ветив пред граѓаните за време на кампањата, нема чекање, веднаш го реализираме првото клучно ветување, го слушаме гласот и потребите на граѓаните.Од ...
| | веќе видена | слични

„На само два дена пред изборното финале, стојам пред вас со истото лице, со истиот образ и ветување што го дадов и на првиот ден од кампањата. Јас сум еден од ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Формално ја преземав градоначалничката функција од Коста Јаневски кому искрено му благодарам за поддршката и соработката. Свесен сум дека од мене како ...
| | веќе видена | слични

Додека вмровските градоначалници кои ја освоија довербата од граѓаните уште во првиот круг, а каде што локалната власт ја преземаат од СДСМ, побрза уште ...
| | веќе видена | слични

Независниот кандидат за градоначалник на општина Македонски Брод Ацо Новески во пресрет на вториот изборен круг од локалните избори вели дека првиот се ...
| | веќе видена | слични

Тој рече дека местото на идниот градоначалник е токму меѓу народот, не само сега туку, и во иднина. -Продолжуваме онаму каде што застанавме пред неколку дена, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кого владата на СДСМ упорно штити во автобуската несреќа? Прашуваат од ВМРО-ДПМНЕ.Дали бизнисот со хероин кој го крие власта е причина за несреќата и 45 ...
сите 582 | | | веќе видена

Не е точно дека, ако (Зоран) Заев не остане на премиерската функција, ќе се загрозат евроинтегративните процеси и државата ќе влезе во нови проблеми, му ...
сите 400 | | | веќе видена

Тулио де Оливеира, бразилскиот виролог чиј тим го откри заразниот омикрон-сој на коронавирусот, смета дека медиумската паника што се прошири деновиве работи на ...
сите 401 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Во исчекување на окрупнување на парламентарното мнозинство, во владејачката СДСМ почна постапката за кандидирање за претседател на партијата, откако ...
сите 134 | | | веќе видена

На денешната посета во Свети Николе, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во врска со привлекувањето на странски инвестиции, истакна дека самиот ...
сите 214 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 217 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Костадинов: За првпат во една општина во Македонија токму граѓаните на Струмица ќе бидат тие кои ќе го креираат Буџетот за следната година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: