Максим Димитриевски: Немаме право да ја менуваме историјата, сме биле, сме и ќе бидеме Македонци


Ние немаме право да ја менуваме историјата. Тоа не се прифаќа ниту во Куманово, ниту во Македонија. Имам конкретен став по ова прашање. Нема да дозволам да се ...
| | веќе видена | слични

Независниот кандидат за градоначалник на општина Куманово Максим Димитриевски во дебатната емисија на телевизија Клан потенцираше дека пред четири години сите ...
| | веќе видена | слични

Независниот кандидат за градоначалник на општина Куманово Максим Димитриевски во вечерашното гостување во дебатната емисија на телевизија Клан истакна дека на ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот советник на АСХ во Куманово, Осама Муадини преку објава изјави дека не го поддржува независниот кандидат Максим Димитриевски. Тоа го изрази преку ...
| | веќе видена | слични

Денеска од насeлба Зелен рид кандидатот за градоначалник Оливер Илиевски истакна дека населбата во последниот период се шири, изградени се нови станбени ...
| | веќе видена | слични

Денеска кандидатот за градоначалник од редовите на СДСМ и Коалицијата, Оливер Илиевски одржа прес конференција во населбата Зелен рид. На прес конференцијата ...
| | веќе видена | слични

Ја бараме поддршката заради тоа што во овие 4 години, освен оваа подлога на ова игралиште, една шајка нема заковано за месна заедница Гоце Делчев. Ова го ...
| | веќе видена | слични

Денеска се наоѓаме во една од поубавите населби во Куманово. Зелен рид е населба која се наоѓа надвор од сообраќајниот метеж, а ваквите напуштени површини како ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски, покрај програмата за неговата официјална посета на Република Бугарија одржа уште ...
сите 617 | | | веќе видена

Најверојатно утре Кривичниот совет ќе одлучува за притворот на 22-годишниот Јордан Ѓорѓиев, кој ја прегази 24-годишната Викторија на пешачки премин на ...
сите 168 | | | веќе видена

Од ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид преку соопштение реагираат за кривичната пријава против градоначалникот Кирил Пецаков.„ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид јавно ја осудува хајката ...
сите 199 | | | веќе видена

Податоците добиени од анкетата на Сојузот на наставници од Ниш покажуваат дека над 800 ученици и околу 200 наставници во 44 училишта во Ниш се заразени со ...
сите 242 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски на брифинг со новинарите по завршувањето на заедничката средба меѓу македонската и бугарската влада во Софија рече дека Уставот на ...
сите 356 | | | веќе видена

Одговорност за енергетската криза мора да има, затоа е непходно да се разрешат првите луѓе на Регулаторна, ЕСМ, но и министерот за економија и вицепремиерот за ...
сите 227 | | | веќе видена

Во Србија 2.000 медицински работници се на боледување поради коронавирусот. Министерството за здравство соопшти дека 29 се на болничко лекување, а останатите ...
сите 284 | | | веќе видена

Денес имаме средба со претставници на т.н. Млади европски амбасадори, тоа е една исклучително талентирана група на млади луѓе од Македонија, вкупно 120 се ...
сите 356 | | | веќе видена

Пет европски држави ќе донираат 47 милиони долари финансиска помош за Украина. Во оваа група се Велика Британија, Канада, Шведска, Швајцарија и САД. Тие ...
сите 204 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Максим Димитриевски: Немаме право да ја менуваме историјата, сме биле, сме и ќе бидеме Македонци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: