Максим Димитриевски: Немаме право да ја менуваме историјата, сме биле, сме и ќе бидеме Македонци


Ние немаме право да ја менуваме историјата. Тоа не се прифаќа ниту во Куманово, ниту во Македонија. Имам конкретен став по ова прашање. Нема да дозволам да се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Коалицијата којашто ние ја предводиме во моментов, која што е граѓанска иницијатива, а зајакната со уште два политички субјекти, едниот е Алијанса за ...
| | веќе видена | слични

Независниот кандидат за градоначалник на општина Куманово Максим Димитриевски во дебатната емисија на телевизија Клан потенцираше дека пред четири години сите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Оливер Илиевски, кандидатот на СДСМ за градоначалник на Куманово денеска учествуваше на предизборно соочување на Телевизија Клан, при што истакна декa ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Оливер Илиевски, кандидатот на СДСМ за градоначалник на Куманово денеска учествуваше на предизборно соочување на Телевизија Клан, при што истакна дека ги ...
| | веќе видена | слични

Независниот кандидат за градоначалник на општина Куманово Максим Димитриевски во вечерашното гостување во дебатната емисија на телевизија Клан истакна дека на ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот советник на АСХ во Куманово, Осама Муадини преку објава изјави дека не го поддржува независниот кандидат Максим Димитриевски. Тоа го изрази преку ...
| | веќе видена | слични

Денеска од насeлба Зелен рид кандидатот за градоначалник Оливер Илиевски истакна дека населбата во последниот период се шири, изградени се нови станбени ...
| | веќе видена | слични

Денеска кандидатот за градоначалник од редовите на СДСМ и Коалицијата, Оливер Илиевски одржа прес конференција во населбата Зелен рид. На прес конференцијата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јавноста се уште нема добиено одговори на прашањата кои се од јавен интерес, кој не засегаат сите нас, а обврска на власта е да даде одговори. Јавноста ...
сите 386 | | | веќе видена

Димитар Ковачевски е еден од најактуените кандидати за нов претседател на СДСМ, барем додека не се пријават други, во интервју за Утрински брифинг говори за ...
сите 358 | | | веќе видена

Шкотските власти соопштиле дека четири случаи биле пронајдени во Ланаркшир, еден во областа Голем Глазгов и еден во областа Клајд.Експертите сега ги следат ...
сите 644 | | | веќе видена

ГРАНИЦИТЕ НЕМА ДА СЕ ЗАТВОРААТ ПОРАДИ НОВИОТ СОЈ НА КОРОНАВИРУСОТ Министерот за здравство Венко Филипче и членовите на Комисијата за заразни болести на ...
сите 361 | | | веќе видена

Синоќа се случил огромен сообраќаен метеж на автопатот Струма во правец кон Софија. Причина бил фактот што сообраќајот во реонот на несреќата со македонскиот ...
сите 507 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Директорот на судска медицина, Александар Станков не може да зборува за причините за несреќата но вели дека тела биле пронајдени на неколку места во автобусот, ...
сите 528 | | | веќе видена

Сопственикот на „Беса транс“ Беким Хаџиу во интервју за БНТ вели дека автобусот пред да замине од Турција поминал низ сервисна станица и се било во ред. Хаџиу ...
сите 252 | | | веќе видена

-Владата на Р. Бугарија го прифати нашето барање преносот од Софија до Скопје да се изврши со авион на Р. Бугарија, додека од меѓународниот аеродром Скопје, ...
сите 245 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Максим Димитриевски: Немаме право да ја менуваме историјата, сме биле, сме и ќе бидеме Македонци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: