Максим Димитриевски: Ги повикувам членовите од мојата СДСМ да ме поддржат во недела, со нашиот концепт добиваат граѓаните


„Коалицијата којашто ние ја предводиме во моментов, која што е граѓанска иницијатива, а зајакната со уште два политички субјекти, едниот е Алијанса за ...
| | веќе видена | слични

Наше Куманово ја доби поддршката од граѓаните како натпартиска граѓанска иницијатива. Тоа бара од нас одговорност плус за спроведување на нашите ветени ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Градоначалникот на општина Куманово Максим Димитриевски во емисијата Студио 10 на телевизија 24 истакна дека Шилегов бил визионер во делот на развојот на ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Куманово, Максим Димитриевски кој овој мандат го доби како независен кандидат иако беше кандидиран на претходните избори како кандидат на ...
| | веќе видена | слични

Старо-новиот градоначалник на Куманово, Максим Димитриевски, во гостувањето на посочи дека дел од луѓето кои се на министерски позиции, како Венко Филипче, ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на општина Куманово Максим Димитриевски во емисијата Студио 10 на телевизија 24 информираше дека голем број на пријатели, функционери поранешни ...
| | веќе видена | слични

Министерката за образование и наука Мила Царовска и министерот за здравство Венко Филипче треба да се минато во СДСМ, смета Максим Димитриевски, градоначалник ...
| | веќе видена | слични

Старо новиот градоначалник на Општина Куманово, Максим Димитриевски во Студио 10 на ТВ24 кажа дека погубните политики на СДСМ ја доведоа партијата во ваква ...
| | веќе видена | слични

Во своето денешно гостување во емисијата „Студио 10“ на телевизија 24, градоначалникот на општина Куманово, Максим Димитриевски потенцираше дека државниот и ...
| | веќе видена | слични

Мојата партија избега во една друга насока, побегна од идеологијата. СДСМ од секогаш била државотворна партија која што ги носела клучните одлуки за оваа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски, покрај програмата за неговата официјална посета на Република Бугарија одржа уште ...
сите 578 | | | веќе видена

Најверојатно утре Кривичниот совет ќе одлучува за притворот на 22-годишниот Јордан Ѓорѓиев, кој ја прегази 24-годишната Викторија на пешачки премин на ...
сите 168 | | | веќе видена

Од ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид соопштија дека ја осудуваат хајката што се води против градоначалникот Пецаков, а властите молчат за премиерот Ковачевски. Од таму велат ...
сите 202 | | | веќе видена

Претседателот на ГЕРБ и поранешен бугарски премиер Бојко Борисов на премиерот Димитар Ковачевски му порачал веднаш да ги решат тешките прашања и да не ја ...
сите 390 | | | веќе видена

За речиси 500% повисока сметка за струја за декември во споредба со претходната, добија некои хотели на охридско-струшката ривиера. Некои од нив со електрична ...
сите 233 | | | веќе видена

Хрватскиот пејач Тони Цетински на овој ден се присети на својот драг колега која прерано почина. Тоше Проески денеска би наполнил 41 година, а по тој повод ...
сите 110 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Максим Димитриевски: Ги повикувам членовите од мојата СДСМ да ме поддржат во недела, со нашиот концепт добиваат граѓаните

Од:
До кого (е-маил):
Порака: