Илиевски: Од каде му се еден милион евра на Димитриевски


Наше Куманово ја доби поддршката од граѓаните како натпартиска граѓанска иницијатива. Тоа бара од нас одговорност плус за спроведување на нашите ветени ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Градоначалникот на општина Куманово Максим Димитриевски во емисијата Студио 10 на телевизија 24 истакна дека Шилегов бил визионер во делот на развојот на ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Куманово, Максим Димитриевски кој овој мандат го доби како независен кандидат иако беше кандидиран на претходните избори како кандидат на ...
| | веќе видена | слични

Старо-новиот градоначалник на Куманово, Максим Димитриевски, во гостувањето на посочи дека дел од луѓето кои се на министерски позиции, како Венко Филипче, ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на општина Куманово Максим Димитриевски во емисијата Студио 10 на телевизија 24 информираше дека голем број на пријатели, функционери поранешни ...
| | веќе видена | слични

Министерката за образование и наука Мила Царовска и министерот за здравство Венко Филипче треба да се минато во СДСМ, смета Максим Димитриевски, градоначалник ...
| | веќе видена | слични

Старо новиот градоначалник на Општина Куманово, Максим Димитриевски во Студио 10 на ТВ24 кажа дека погубните политики на СДСМ ја доведоа партијата во ваква ...
| | веќе видена | слични

Во своето денешно гостување во емисијата „Студио 10“ на телевизија 24, градоначалникот на општина Куманово, Максим Димитриевски потенцираше дека државниот и ...
| | веќе видена | слични

Мојата партија избега во една друга насока, побегна од идеологијата. СДСМ од секогаш била државотворна партија која што ги носела клучните одлуки за оваа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Откако неуспешните блокади на ВМРО-ДПМНЕ во Собранието пропаднаа, невидените чекори од Белиот дворец се сведоа на протест кој треба да се одржи за еден месец ...
сите 538 | | | веќе видена

Српскиот патријарх Порфириј и македонскиот архиепископ Стефан ќе служат литургија на помирување на 19 мај во црквата Свети Сава во Белград, соопштија од ...
сите 482 | | | веќе видена

Премногу е, молчењето не е опција, протест за рушење на владата на 18 јуни, протест за промени и подобар живот, порача Миле Лефков, пратеник и член на ИК на ...
сите 82 | | | веќе видена

На Украина и требаат живи украински херои кажа претседателот на Украина, Володимир Зелеснки во неговото видео обраќање на Фејсбук откако доцна синоќа се вршеше ...
сите 170 | | | веќе видена

Поранешниот македонски репрезентативен голман, Петар Ангелов своето прво тренерско искуство нема да го памети по лошо. Како предводник на Вардар Неготино успеа ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Илиевски: Од каде му се еден милион евра на Димитриевски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: