Максим Димитриевски: Немаме право да ја менуваме историјата, сме биле, сме и ќе бидеме Македонци


Ние немаме право да ја менуваме историјата. Тоа не се прифаќа ниту во Куманово, ниту во Македонија. Имам конкретен став по ова прашање. Нема да дозволам да се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Коалицијата којашто ние ја предводиме во моментов, која што е граѓанска иницијатива, а зајакната со уште два политички субјекти, едниот е Алијанса за ...
| | веќе видена | слични

Независниот кандидат за градоначалник на општина Куманово Максим Димитриевски во дебатната емисија на телевизија Клан потенцираше дека пред четири години сите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Оливер Илиевски, кандидатот на СДСМ за градоначалник на Куманово денеска учествуваше на предизборно соочување на Телевизија Клан, при што истакна декa ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Оливер Илиевски, кандидатот на СДСМ за градоначалник на Куманово денеска учествуваше на предизборно соочување на Телевизија Клан, при што истакна дека ги ...
| | веќе видена | слични

Независниот кандидат за градоначалник на општина Куманово Максим Димитриевски во вечерашното гостување во дебатната емисија на телевизија Клан истакна дека на ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот советник на АСХ во Куманово, Осама Муадини преку објава изјави дека не го поддржува независниот кандидат Максим Димитриевски. Тоа го изрази преку ...
| | веќе видена | слични

Денеска од насeлба Зелен рид кандидатот за градоначалник Оливер Илиевски истакна дека населбата во последниот период се шири, изградени се нови станбени ...
| | веќе видена | слични

Денеска кандидатот за градоначалник од редовите на СДСМ и Коалицијата, Оливер Илиевски одржа прес конференција во населбата Зелен рид. На прес конференцијата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски, покрај програмата за неговата официјална посета на Република Бугарија одржа уште ...
сите 573 | | | веќе видена

Најверојатно утре Кривичниот совет ќе одлучува за притворот на 22-годишниот Јордан Ѓорѓиев, кој ја прегази 24-годишната Викторија на пешачки премин на ...
сите 168 | | | веќе видена

Од ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид соопштија дека ја осудуваат хајката што се води против градоначалникот Пецаков, а властите молчат за премиерот Ковачевски. Од таму велат ...
сите 202 | | | веќе видена

Претседателот на ГЕРБ и поранешен бугарски премиер Бојко Борисов на премиерот Димитар Ковачевски му порачал веднаш да ги решат тешките прашања и да не ја ...
сите 347 | | | веќе видена

За речиси 500% повисока сметка за струја за декември во споредба со претходната, добија некои хотели на охридско-струшката ривиера. Некои од нив со електрична ...
сите 233 | | | веќе видена

Хрватскиот пејач Тони Цетински на овој ден се присети на својот драг колега која прерано почина. Тоше Проески денеска би наполнил 41 година, а по тој повод ...
сите 110 | | | веќе видена

Денес имаме средба со претставници на т.н. Млади европски амбасадори, тоа е една исклучително талентирана група на млади луѓе од Македонија, вкупно 120 се ...
сите 353 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Максим Димитриевски: Немаме право да ја менуваме историјата, сме биле, сме и ќе бидеме Македонци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: