Во Романија на секои 5 минути по едно лице умира од коронавирусот

2 копии

Силнен бран на новозаболени од ковид-19 во Бугарија и Романија. И двете земји од ЕУ се со најниска стапка на вакцинација. Конечно деновиве во јавноста ја ...
| | веќе видена | слични

Со оглед на тоа што Романија и соседна Бугарија се соочуваат со скок на случаи на коронавирус, предизвикот за лекување на приливот на новозаболени пациенти се ...
| | веќе видена | слични

Бугари и Романци на смртна постела признавале дека имаат лажни сертификати. Лекарите соопштиле скандалозни информации кои ги дознале од своите пациенти кои ...
| | веќе видена | слични

Романија и Бугарија се земјите, кои се карактеристични по тоа дека имаат ниска стапка на вакцинираност, согласно информациите на Европската Унија. Но, ...
| | веќе видена | слични

Романските ученици од денеска се на двонеделен распуст, што би можело да биде и продолжено, маските се задолжителни и на отворено и во затворено, а на ...
| | веќе видена | слични

Песимистички прогнози доаѓаат од Романија. Привремениот романски министер за здравство Чеке Атила изјави дека сега не се гледа крајот на пандемијата на ...
| | веќе видена | слични

Додека дел од земјите ги олабавуваат мерките за борба против пандемијата од Ковид 19, голем дел од светот се подготвува за петтиот бран од пандемијата. Поради ...
| | веќе видена | слични

Неколку земји ги релаксираат мерките за борба против пандемијата со ковид-19. Но, во исто време голем дел од светот се подготвува за петтиот бран на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски, покрај програмата за неговата официјална посета на Република Бугарија одржа уште ...
сите 577 | | | веќе видена

Најверојатно утре Кривичниот совет ќе одлучува за притворот на 22-годишниот Јордан Ѓорѓиев, кој ја прегази 24-годишната Викторија на пешачки премин на ...
сите 168 | | | веќе видена

Од ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид соопштија дека ја осудуваат хајката што се води против градоначалникот Пецаков, а властите молчат за премиерот Ковачевски. Од таму велат ...
сите 200 | | | веќе видена

Податоците добиени од анкетата на Сојузот на наставници од Ниш покажуваат дека над 800 ученици и околу 200 наставници во 44 училишта во Ниш се заразени со ...
сите 159 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски на брифинг со новинарите по завршувањето на заедничката средба меѓу македонската и бугарската влада во Софија рече дека Уставот на ...
сите 426 | | | веќе видена

Во Србија 2.000 медицински работници се на боледување поради коронавирусот. Министерството за здравство соопшти дека 29 се на болничко лекување, а останатите ...
сите 283 | | | веќе видена

Хрватскиот пејач Тони Цетински на овој ден се присети на својот драг колега која прерано почина. Тоше Проески денеска би наполнил 41 година, а по тој повод ...
сите 110 | | | веќе видена

Денес имаме средба со претставници на т.н. Млади европски амбасадори, тоа е една исклучително талентирана група на млади луѓе од Македонија, вкупно 120 се ...
сите 367 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Романија на секои 5 минути по едно лице умира од коронавирусот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: