Во Романија на секои 5 минути по едно лице умира од коронавирусот

2 копии

Силнен бран на новозаболени од ковид-19 во Бугарија и Романија. И двете земји од ЕУ се со најниска стапка на вакцинација. Конечно деновиве во јавноста ја ...
| | веќе видена | слични

Со оглед на тоа што Романија и соседна Бугарија се соочуваат со скок на случаи на коронавирус, предизвикот за лекување на приливот на новозаболени пациенти се ...
| | веќе видена | слични

Бугари и Романци на смртна постела признавале дека имаат лажни сертификати. Лекарите соопштиле скандалозни информации кои ги дознале од своите пациенти кои ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Романија и Бугарија се земјите, кои се карактеристични по тоа дека имаат ниска стапка на вакцинираност, согласно информациите на Европската Унија. Но, ...
| | веќе видена | слични

Романските ученици од денеска се на двонеделен распуст, што би можело да биде и продолжено, маските се задолжителни и на отворено и во затворено, а на ...
| | веќе видена | слични

Песимистички прогнози доаѓаат од Романија. Привремениот романски министер за здравство Чеке Атила изјави дека сега не се гледа крајот на пандемијата на ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Додека дел од земјите ги олабавуваат мерките за борба против пандемијата од Ковид 19, голем дел од светот се подготвува за петтиот бран од пандемијата. Поради ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 420 | | | веќе видена

Првите охрабрувачки знаци доаѓаат во однос на сериозноста на инфекција што ја предизвикува варијантата омикрон. Првите „малку охрабрувачки сигнали“ доаѓаат од ...
сите 416 | | | веќе видена

Во недостиг на ефикасни мерки за справување со економската и енергетската криза, од центарот за комуникации на СДСМ излегуваат банални соопштенија.Центарот за ...
сите 309 | | | веќе видена

Речиси 120 луѓе биле позитивни на тестот за Ковид-19 по посетата на норвешки ресторан каде што се одржал деловен настан кој се претворил во жариште на ...
сите 405 | | | веќе видена

Смртта на актерот Славиша Кајевски ги најде затечени многу од неговите најблиски, пријателите и колегите. Откако утрово од Македонскиот народен театар објавија ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Романија на секои 5 минути по едно лице умира од коронавирусот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: