КОВИД СОСТОЈБА: За викенди работат помалку лаборатории и коронавирусот „се смирува“


Викендот како и минатите саботи и недели бројот на тестирани и заболени од коронавирусот значително намален под 10 проценти на позитивни од Ковид-19 од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

САД од 8 ноември ги отвораат своите воздушни граници за целосно вакцинирани странски посетители кои имаат примено една од седумте одобрени вакцини против ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Од 27 вакцинирани кои починале во ковид центрите минатата недела, дури 22-ца примиле по две дози од Синофарм и Синовак. Според анализата на Министерството за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во текот на вчерашниот ден аплицирани се вкупно 7.739 дози вакцини, од кои 748 се аплицирани како прва доза, 1.629 се ревакцинирани, а 5.362 граѓани примиле ...
| | веќе видена | слични

Властите во Ланжу, главниот град на северозападната кинеска провинција Гансу, денеска најавија затворање на градот, со цел да се запре зголемувањето на бројот ...
| | веќе видена | слични

Граѓаните велат дека побавно оди вакцинацијата и редовите се за трета доза. Голем дел од нив ја примиле кинеска вакцина и по објавувањето дека може да ја ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лице заразено со новиот сој Омикрон на коронавирусот бил на голем концерт во саботата, соопшти денеска данската Управа за безбедност на пациенти. Лицето беше ...
сите 532 | | | веќе видена

-Значи Владата не ги прифати мерките на Филипче за задолжителна вакцинација на лекарите и вработените во администрација!!!Да појасниме, со вакцинацијата се ...
сите 271 | | | веќе видена

Како што информира Автомотосојузот на Македонија, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловози .Од АМСМ предупредуваат дека ...
сите 121 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 154 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КОВИД СОСТОЈБА: За викенди работат помалку лаборатории и коронавирусот „се смирува“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: