ДИК: 22 општини добија градоначалници од ВМРО-ДПМНЕ, 9 од СДСМ


Во Дебар за градоначалник и за совет и во Шуто Оризари за членови на советот - на две избирачки места ќе се прегласува на вториот круг од локалните избори. ...
| | веќе видена | слични
3 копии
8 копии

Во недела на локалните избори повторување на гласањето од првиот круг ќе има на две избирачки места – на 0543 во Дебар за градоначалник и на 2957/1 во Шуто ...
| | веќе видена | слични
2 копии
7 копии

Анкетите играат важна улога во изборните процеси, па така беше и на овие локални избори. Една работа како да станува пракса која не се поправа. Обично анкетите ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Аеродром, Тимчо Муцунски денеска попладне и официјално ќе влезе во својата градоначалничка канцеларија и ќе ја преземе својата должност. Тој ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тужбите на Алијансата на Албанците и Алтернатива за Дебар и на движењето Одлучно за промени за Шуто Оризари се прифатени од Управниот суд, што значи дека во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Од списокот на преживеани во несреќата има и еден кој не е на списокот за патници на „Беса транс“ – Шади Науфал Салех. Ова го изјави синот на вториот возач на ...
сите 624 | | | веќе видена

Алтернатива утревечер во 18 часот има закажано седница на Централното претседателство, што беше одложена поради тридневната жалост и автбуската несреќа во ...
сите 358 | | | веќе видена

Пациентите коишто биле згрижени на одделението за Интензивна веќе се префрлени на Клиниката за пластична хирургија во „Пирогов“. Најголемиот дел од нив се со ...
сите 857 | | | веќе видена

Промените овде во Охрид започнуваат со многу проекти и сериозна динамика во реализацијата на активности оние кои што беа започнати, но и оние кои што сега ќе ...
сите 224 | | | веќе видена

Советот на општината општината Чаир одлучи да ги пренамени средствата за украсување за Нова година за помош за семејствата на загинатите во несреќата која се ...
сите 129 | | | веќе видена

Добрите односи со Бугарија и европската перспектива за Република С Македонија се без алтернатива, изјави министерот за надворешни работи Бујар Османи во ...
сите 118 | | | веќе видена

Демонстрациите против владините антиковид мерки прераснаа во насилство во петокот вечерта, а во еден момент полицијата пукаше врз толпата која запали оган и ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДИК: 22 општини добија градоначалници од ВМРО-ДПМНЕ, 9 од СДСМ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: