Анкетните агенции и на локалните избори го утнаа резулатот или намерно „промашуваа“


Анкетите играат важна улога во изборните процеси, па така беше и на овие локални избори. Една работа како да станува пракса која не се поправа. Обично анкетите ...
| | веќе видена | слични

Во првиот круг од гласањето, од коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ, градоначалници беа избрани во: Аеродром, Босилово, Бутел, Велес, Виница, Гази Баба, ...
| | веќе видена | слични

Локалните избори во Македонија завршија, а според бројките ВМРО-ДПМНЕ освои 42 општини и градот Скопје, додека СДСМ само 16 градоначалнички места . Во првиот ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Државната изборна комисија (ДИК) денеска на прес-конференција ги соопшти првичните официјални резултати од вториот круг од локалните избори според кои Скопје и ...
| | веќе видена | слични

По цели три децении независност на земјава метрополата ќе ја води жена. Независната кандидатка, Данела Арсовска, која на овие локални избори беше подржана од ...
| | веќе видена | слични

Првичните официјални резултати, како што информира претседателот на Комисијата Александар Даштевски, се врз основа на записниците што општинските изборни ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вчера се одржаа локалните избори во Македонија, а во трката за градоначалник на град Скопје беа Данела Арсовска и Петре Шилегов. По завршувањето на локалните ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Расчистена дилемата зошто недостасуваше еден патник од автобусот на „Беса транс“. Телото на дете е пронајдено при дополнителен преглед на македонскиот автобус ...
сите 369 | | | веќе видена

Во очекување на дополнителните анализи, Владата ги задолжи ресорните министерства и инспекциски служби да ги вложат сите капацитети и да ги зајакнат примената ...
сите 454 | | | веќе видена

Министерството за регионален развој и јавни работи и Државната агенција за безбедност на патиштата во Бугарија почнаа со итен увид на знаците и коловозните ...
сите 605 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски нема информација какква одлука денеска ќе донесе партијата Алтернатива, односно дали тие ќе пресечат за влез во ...
сите 167 | | | веќе видена

Откако по низата хаварии, немањето доволно јаглен и потфрлањето на домашно производтсво на струја, дел од одговорноста за енергетската криза ЕСМ ја лоцираше ...
сите 92 | | | веќе видена

Град Скопје ќе додели два милиона денари за семејствата на загинатите од Скопје во автобуската несреќа пред два дена во Бугарија. На предлог на ...
сите 443 | | | веќе видена

„Ние остануваме токму на тој став дека потребни се брзи предвремени парламентарни избори за излез од кризата затоа што ако внимателно ја погледнете ситуацијата ...
сите 122 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Анкетните агенции и на локалните избори го утнаа резулатот или намерно „промашуваа“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: