Инфлацијата во САД руши рекорди, највисока од 1991 година


Oд јануари минималната плата ќе биде 300 евра, вели премиерот Зоран Заев. „Посветени сме на реализација на стапките на економски раст од 4-5% и покачување на ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Премиерот Зоран Заев вели дека продолжува трендот на раст на просечната плата. Тој преку социјалните мрежи истакна дека за една година платата е зголемена за ...
| | веќе видена | слични
10 копии
2 копии

Економијата на еврозоната забави во октомври под притисок на проблемите со снабдување и ширењето на ковид-19 што ги погоди туризмот и патувањата, покажа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јавноста се уште нема добиено одговори на прашањата кои се од јавен интерес, кој не засегаат сите нас, а обврска на власта е да даде одговори. Јавноста ...
сите 114 | | | веќе видена

Димитар Ковачевски е еден од најактуените кандидати за нов претседател на СДСМ, барем додека не се пријават други, во интервју за Утрински брифинг говори за ...
сите 361 | | | веќе видена

Здравстените власти ретерираат од предлог мерките на Комисијата за заштита од заразни болести да се бара негативен ПЦР тест од вработените кои не се ...
сите 383 | | | веќе видена

Во Ургентниот центар во Скопје со болнички транспорт пристигна 24-годишна девојка, која е една од преживеаните во големата сообраќајна несреќа која се случи во ...
сите 544 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Тие се во стабилна здравствена состојба и се хоспитализирани на Клиниката за пластична и реконструктивна хирургија.Министерот за здравство Венко Филипче ...
сите 613 | | | веќе видена

Ги пронашле вчера во авион на аеродромот Шипхол во Амстердам.Да потсетиме, минатата недела во Амстердам од Јужна Африка пристигнаа патници со два авиони, а ...
сите 459 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Инфлацијата во САД руши рекорди, највисока од 1991 година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: