Просечната плата во август 28 642 денари

5 копии

Статистичките податоци покажуваат дека се намалува индустриското производство во Македонија.Во периодот од септември минатата година до истиот месец годинава, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во моментов заклучно со 10 месец од годинава капиталните инвестиции во државата не надминуваат 15 милијарди денари или 250 милиони евра. Ако некој планира 3 ...
| | веќе видена | слични

Просечната нето-плата во август оваа година во Северна Македонија изнесувала 28.642 денари, покажаа последните податоци на Државниот завод за статистика. ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Во нашата анализа, доколку направиме споредба со просекот на бруто плати по дејност, највисоките просечни бруто плати се два ипол ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Државниот инспекторат за транспорт (ДИТ) вчера се обидел, но не можел да изврши вонреден инспекциски надзор во компанијата „Беса транс“, чијшто автобус изгоре ...
сите 303 | | | веќе видена

Бидејќи сме во позиција од која зависи иднината на Македонија, се договоривме да разговараме со Зоран Заев, да го слушнеме неговиот концепт за нова влада, да ...
сите 406 | | | веќе видена

Во бугарското Врховното управно обвинителство (ВАП) е отворено досие за тешката сообраќајна несреќа на автопатот Струма, во која загинаа граѓани на Македонија. ...
сите 554 | | | веќе видена

Тој сигурно чекори по режимските стапки на својот ментор азилантот Груевски, кој, своевремено беше и лидер на партија и министер, градоначалник, судија, ...
сите 144 | | | веќе видена

Откако по низата хаварии, немањето доволно јаглен и потфрлањето на домашно производтсво на струја, дел од одговорноста за енергетската криза ЕСМ ја лоцираше ...
сите 92 | | | веќе видена

Советничката група на СДСМ на коалицијата и ДУИ во Град Скопје вчера поднесе иницијатива за свикување на вонредна седница на Советот на која треба да се усвои ...
сите 107 | | | веќе видена

Новинарска екипа на Бугарската национална телевизија пристигна вчера го посети селото Рашче каде се обиде да стапи во контакт со Беким Хаџиу, сопственикот на ...
сите 107 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Просечната плата во август 28 642 денари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: