1000 ЕВРА БРУТО ПЛАТА: Дознајте кои се најплатените професии во Македонија

Време зa читање: 2 минути Во нашата анализа, доколку направиме споредба со просекот на бруто плати по дејност, највисоките просечни бруто плати се два ипол ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Во месецот на штедењето, порталот „Пари“ анализира какви се заштедите на граѓаните и какви камати добиваат домаќинствата за парите ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 5 минути Во моментот има 34 важечки лиценци за снабдување со електрична енергија , кои се издадени од Регулаторната комисија за енергетика и ...
| | веќе видена | слични

Просечната нето-плата во август оваа година во Северна Македонија изнесувала 28.642 денари, покажаа последните податоци на Државниот завод за статистика. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од речиси 2.000 евра до 10.000 се месечните просечни нето-плати во ТОП 10 компании по просечна плата, покажува анализата на порталот Пари направена во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Зоран Заев вчера пред коалиционите партнери го презентираше договореното со Алтернатива на Африм Гаши за влез во владата, предводена од СДСМ.Како што се ...
сите 623 | | | веќе видена

Кумановскиот градоначалник Максим Димитриевски им посака успех на кандидатите кои се во трка за лидер на СДСМ, и кажа дека нема да коментира имиња, ниту пак ќе ...
сите 434 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 260 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.744 тестирања, а ...
сите 390 | | | веќе видена

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини, како што информираат од АМСМ, е умерен, а на граничните премини, од македонска страна, ...
сите 158 | | | веќе видена

Не поддржувам трансфер на пратеници и сум голем противник на политички пазарења, вели претседателот на Демократски сојуз, Павле Трајанов. Тој реагира на ...
сите 271 | | | веќе видена

Парламентот на Република Српска во петок ќе одлучува за плановите на лидерот на босанските Срби, Милорад Додик за отцепување. Ова денеска го потврди ...
сите 208 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

1000 ЕВРА БРУТО ПЛАТА: Дознајте кои се најплатените професии во Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: