ЦЕНАТА НА АКЦИИТЕ НА СБЕРБАНК СКОКНА НА НАЈВИСОКО НИВО НА СИТЕ ВРЕМИЊА: Како таа банка стана највредна во Европа


2 копии

Индексот на московската берза RTS скокна во втората недела од октомври и за прв пат во една деценија се проби над границата од 1.800 поени Рускиот Сбер, порано ...
| | веќе видена | слични

Цените на нафтата на светските одредници се зголемија за време на тргувањето во петокот наутро. Брент може да ја заврши неделата со раст од 2,5%, додека WTI – ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Цената на гасот во Европа за време на тргувањето на лондонската берза ICE денеска повторно порасна на над 1.200 долари за илјада кубни метри, поточно достигна ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Цените на нафтата, кои достигнаа највисоко ниво во последните неколку години, најверојатно нема дополнително да растат, изјави денеска ирачкиот министер за ...
| | веќе видена | слични

Рускиот претседател Владимир Путин во средата изјави дека цените на нафтата би можеле да достигнат до 100 долари по барел како што расте побарувачката за сите ...
| | веќе видена | слични

Акциите на американската сурова нафта WTI го зголемија нивото на цената од 80 долари, највисоко од 2014 година, вчера во текот на денот. Шестмесечното ...
| | веќе видена | слични

Останато

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 236 | | | веќе видена

Денеска се регистрирани 329 нови лабораториски позитивни случаи на SARS CoV-2, со што вкупната бројка на дијагностицирани лица со КОВИД-19 изнесува ...
сите 439 | | | веќе видена

Денеска претседателот на СДСМ Зоран Заев заедно со кандидатот за градоначалник Ферат Асан и носителката на листата за советници Нежмие Саитова се обрати пред ...
сите 288 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 95 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика утре треба да донесе одлука за цените на нафтените деривати. Дали ќе има повторно поскапување на цените на горивата ќе ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЦЕНАТА НА АКЦИИТЕ НА СБЕРБАНК СКОКНА НА НАЈВИСОКО НИВО НА СИТЕ ВРЕМИЊА: Како таа банка стана највредна во Европа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: