Мицкоски: На 4 дена пред избори Заев прави класичен поткуп на 160 фирми, исплашен од катастрофалнилниот пораз кој му следи


Ако Заев е сигурен дека победува и дека е најдоброто, тогаш зошто има потреба на 4 дена пред избори да врши поткуп на 160 фирми за да влијаат кај своите ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Денес и јас го искористив своето право на глас. Сакам да им се заблагодарам на сите граѓани кои излегоа и гласаа, бидејќи тие ја земаа судбината во свои раце, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Сакам да им се заблагодарам на сите граѓани кои денеска излегоа и гласаа, бидејќи тие ја земаа судбината во свои раце. Тоа е единствениот начин како да се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, по гласањето на локалните избори им се заблагодари на граѓаните кои излегле на гласање бидејќи, како што рече, ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски преку статус на Фејсбук пишува дека мора да се создаде иднина тука дома во нашата Македонија. Прво, нема невозможни ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски од вечерашниот централен митинг во Штип, истакна дека заврши времето на поделби, заврши времето на наши и ваши ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ние имаме држава, но немаме колективни успеси. Ние денес имаме соништа, но имаме власт која го ограничува индивидуалниот потенцијал да стане колективна победа. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во Општина Центар Жупа во првиот круг од локалните избори не е избран нов градоначалник, бидејќи не е обезбеден потребниот цензус на излезност од една третина ...
сите 830 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 236 | | | веќе видена

Денеска се регистрирани 329 нови лабораториски позитивни случаи на SARS CoV-2, со што вкупната бројка на дијагностицирани лица со КОВИД-19 изнесува ...
сите 439 | | | веќе видена

Денеска претседателот на СДСМ Зоран Заев заедно со кандидатот за градоначалник Ферат Асан и носителката на листата за советници Нежмие Саитова се обрати пред ...
сите 288 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 95 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика утре треба да донесе одлука за цените на нафтените деривати. Дали ќе има повторно поскапување на цените на горивата ќе ...
сите 77 | | | веќе видена

Сообраќајот на регионалниот пат 1202 Дебар-Маврово Ростуше во непосредна близина на Мелнички Мост наспроти Хотел „Дебарски Бањи", како што се посочува, за ...
сите 138 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: На 4 дена пред избори Заев прави класичен поткуп на 160 фирми, исплашен од катастрофалнилниот пораз кој му следи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: