Села околу идејата за претседател Албанец: Ахмети е забеган и се залажува секој ден


Претседателот на Алијанса за Албанците, Зијадин Села, во вечерашното гостување на телевизијата Алсат го нарече „забеган“ претседателот на ДУИ, Али Ахмети, во ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на Алијанса за Албанците, Зијадин Села, во своето прво појавување по затворањето на гласањето рече дека неговата партија освои две урбани општини, ...
| | веќе видена | слични

Алијанса за Албанците и Алтернатива прогласија победа во Гостивар и Дебар.Партискиот претседател на Алијансата, Зијадин Села соопшти дека во втор круг ќе одат ...
| | веќе видена | слични

На изборите се покажа демократска култура, а изборите се рефлексија на една држава и со тоа овој процес помина во најдобар можен ред и сакам да им честитам на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во Општина Центар Жупа во првиот круг од локалните избори не е избран нов градоначалник, бидејќи не е обезбеден потребниот цензус на излезност од една третина ...
сите 830 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 236 | | | веќе видена

Денеска се регистрирани 329 нови лабораториски позитивни случаи на SARS CoV-2, со што вкупната бројка на дијагностицирани лица со КОВИД-19 изнесува ...
сите 439 | | | веќе видена

Денеска претседателот на СДСМ Зоран Заев заедно со кандидатот за градоначалник Ферат Асан и носителката на листата за советници Нежмие Саитова се обрати пред ...
сите 288 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 95 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика утре треба да донесе одлука за цените на нафтените деривати. Дали ќе има повторно поскапување на цените на горивата ќе ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Села околу идејата за претседател Албанец: Ахмети е забеган и се залажува секој ден

Од:
До кого (е-маил):
Порака: