Преработувачите предупредуваат за ценовен шок, власта вели будно ја следат состојбата


По предупредувањата на преработувачите дека е можно зголемување на основните прехранбени продукти до 50 проценти, од Владата и вчера смируваа дека доколку има ...
| | веќе видена | слични

Преработувачките капацитети во државата треба да се развиваат за да може да се зголеми откупот на домашни производи, со кои треба да се произведуваат домашни ...
| | веќе видена | слични

Дали овој тренд на зголемување на цените може да предизвика економски и психолошки шокови, а притоа велиме дека сето тоа е под контрола и имаме инструменти да ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Премиерот Зоран Заев, во интервју за ТВ Алсат-М, истакна дека Владата внимателно ги следи економските и енергетските трендови во светот, и дека државата има ...
| | веќе видена | слични

Во Бугарија пописот заврши со 82 отсто попишани граѓани, а кај нас се попишаа 99 проценти, рече премиерот Зоран Заев, во интервју за ТВ Алсат-М. Тој истакна ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Инфлацијата веќе реално достигнува околу четири проценти, пресметано по индексот на цените на мало, и тоа секако не може да остане на ниво кое беше проектирано ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот во заминување Зоран Заев, кој во едно интервју се пофали дека бил добар трговец со пипер и бостан уште во младоста, на зрели години и на заминување ...
сите 594 | | | веќе видена

Ве повикувам да ја прочитате Програмата наречена Концепт 28, но и да ми се приклучите, да ги споделите сите ваши предлози, идеи, а се разбира и критики, вели ...
сите 356 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 329 | | | веќе видена

-Исто така ја користам приликава и да прашаме до кога политичките партии од власта кои што не се дел од СДСМ/ДУИ и Алтернатива, ќе бидат слепи и неми ...
сите 466 | | | веќе видена

Оттука стручната фела почна да се огласува по социјалните мрежи и да го прашува министерот за правда, Бојан Маричиќ како може да пресудени предмети да се води ...
сите 44 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Преработувачите предупредуваат за ценовен шок, власта вели будно ја следат состојбата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: