Кадиевска-Војновиќ: Инфлацијата е во сферата на психолошки страв


Дали овој тренд на зголемување на цените може да предизвика економски и психолошки шокови, а притоа велиме дека сето тоа е под контрола и имаме инструменти да ...
| | веќе видена | слични

Цените на нафтата паднаа во средата на меѓународните пазари кон 84 долари за барел, откако Кина сигнализираше интервенција во цените на јагленот за да се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Цените на суровата нафта може да достигнат 100 долари за барел во првиот или вториот квартал од следната година, бидејќи глобалните резерви се на најниско ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Цените на бензинот и дизелот силно ги погодија Германците во паричникот. Според автомобилскиот клуб АДАК, дизелот во Германија достигна историска рекордна цена ...
| | веќе видена | слични

Изгор цени по пазарите. Во споредба со лани цените на некои земјоделски производи се двојно зголемени. Компирот и зелката се продаваат по 40 денари за ...
| | веќе видена | слични

Цената на бензинот исто така се искачи  до историски рекорд. Еден литар супер на крајот на неделата чинеше 1,67 евра, а највисоката вредност беше постигната во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на денешниот митинг во општина Центар пред присутните граѓани рече дека сака да создаде нов заеднички ...
сите 299 | | | веќе видена

Единствените капитални проекти кои беа ветени како проекти во програмата во период на реализација беа капитални проекти финансирани со поддршка на Владата, ...
сите 236 | | | веќе видена

За да гласачките ливчиња стигнат од печатницата до Општинските изборни комисии (ОИК), а од таму до Државната изборна комисија (ДИК) биле потрошени 65.000 евра, ...
сите 333 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник на Охрид од ВМРО-ДПМНЕ, д-р Кирил Пецаков, најави дека доколку тој биде избран за да го води градот, охриѓани сами ќе одлучуваат за ...
сите 150 | | | веќе видена

Портпаролот на Демократската Унија за Интеграција, Бујар Османи на денешната прес-конференција ја искажа проценката на ДУИ за изборната кампања, за текот на ...
сите 103 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кадиевска-Војновиќ: Инфлацијата е во сферата на психолошки страв

Од:
До кого (е-маил):
Порака: