Сексолог открива: Паровите кои имаат перфектен сексуален однос ги прават овие 6 работи

Кога врската излегува од фазата „меден месец“ и кога паровите влегуваат во една рутина, тоа често се одразува на сексуалниот живот. Страста исчезнува, сексот ...
| | веќе видена | слични

Дали работите работа што искрено ја сакате или сте „залутале“ во област што не ве исполнува? Секој во одреден момент од својот живот треба да се вработи. Во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

ОВЕН Можно е да не сте задоволни од својата работа. Ви доаѓа период во кој ќе трагате за нови прилики за промени на ова поле. Новата личност која ви се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Жените сакаат да ги изненадите со романтичен гест, а понекогаш е доволно само една реченица. Ако мислите дека романтиката е изумрена, грешите. Женитетајно се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Многу луѓе се препуштаат на шармот на заведување на потенцијалните партнери, толку заслепени и заљубени, честопати се занемаруваат во желбата што е можно ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Корона вирусот и ковид влијаат на секој аспект од нашиот секојдневен живот: работа, образование, воспитување деца, патувања, дружење … и романтичната страна на ...
| | веќе видена | слични

И мажите и жените изневеруваат од различни причини, а истражувањата покажале дека мажите изневеруваат повеќе од жените.Психолозите утврдиле дека тие најчесто ...
| | веќе видена | слични
3 копии

ОВЕН Работа: Можно е да не сте задоволни со околностите на ова поле и многу работи да ве оптоваруваат сега.Љубов: Партнерот ви е максимално посветен и вие сте ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Имавме забелешки во договорот на Заев и Гаши, точките беа недоречени, општи, некои беа конфузни, изјави за Канал5, Горан Милевски, министер за локална ...
сите 587 | | | веќе видена

РЕАКЦИИ ЗА ДОГОВОРОТ МЕЃУ ЗАЕВ И ГАШИ Лидерот на еден од помалите владини коалициони партнери, ЛДП, Горан Милевски, не објавува засега повеќе детали за ...
сите 425 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 322 | | | веќе видена

Кој е виновен за сообраќајниот хаос што денеска се случуваше во главниот град на земјава. Градоначалничката на Скопје Данела Арсовска побара објаснување од ...
сите 54 | | | веќе видена

Парламентот на Република Српска во петок ќе одлучува за плановите на лидерот на босанските Срби, Милорад Додик за отцепување. Ова денеска го потврди ...
сите 210 | | | веќе видена

Не поддржувам трансфер на пратеници и сум голем противник на политички пазарења, вели претседателот на Демократски сојуз, Павле Трајанов. Тој реагира на ...
сите 202 | | | веќе видена

Хрватскиот институт за јавно здравје денеска објави дека сите контакти на заразените со омикрон-варијантата на коронавирус одат во 14-дневен карантин, без ...
сите 618 | | | веќе видена

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини, како што информираат од АМСМ, е умерен, а на граничните премини, од македонска страна, ...
сите 127 | | | веќе видена

Ова сега што го направи Зоран Заев е токму како што рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, пластелин колаиција и таа се формира на барање на партиите ...
сите 154 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сексолог открива: Паровите кои имаат перфектен сексуален однос ги прават овие 6 работи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: