Претседателката на ЕК Фон дер Лајен утре, евркомесарот Вархеји во среда во посета на Македонија


Утре во Скопје пристигнува претседателката на Европската Комисија, Урсула фон дер Лајен, а ден потоа, во среда и еврокомесарот за проширување, Оливер Вархеји. ...
| | веќе видена | слични

Хрватските медиуми наведуваат дека добиле увид во нацрт-заклучокот од самитот ЕУ-Западен Балкан, кој започнува во Словенија. Едно од прашањата на тој самит ...
| | веќе видена | слични

Бајден изразил силна поддршка за продолжување на процесот на пристапување на земјите од западен балкан во Европската унија, се вели во соопштението. Лидерите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Американскиот претседател Џо Бајден вчера телефонски разговарал со претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен, пред која се залагаше за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Самитот на Европската унија-Западен Балкан ќе се одржи денеска и утре на Брдо кај Крањ во Словенија и ќе ги собере шефовите на земјите-членки на ЕУ и лидерите ...
| | веќе видена | слични

Словенија сака брзо проширување, Западен Балкан во Европската унија до 2030 година и се обидува овој датум да биде споменат во документот што треба да се усвои ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поддршката на ЕУ за проширувањето се предвидува да биде спомената во завршната декларација на Самитот ЕУ-Западен Балкан во Брдо во Словенија, како и тоа да се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кого владата на СДСМ упорно штити во автобуската несреќа? Прашуваат од ВМРО-ДПМНЕ.Дали бизнисот со хероин кој го крие власта е причина за несреќата и 45 ...
сите 582 | | | веќе видена

Не е точно дека, ако (Зоран) Заев не остане на премиерската функција, ќе се загрозат евроинтегративните процеси и државата ќе влезе во нови проблеми, му ...
сите 401 | | | веќе видена

Тулио де Оливеира, бразилскиот виролог чиј тим го откри заразниот омикрон-сој на коронавирусот, смета дека медиумската паника што се прошири деновиве работи на ...
сите 401 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Во исчекување на окрупнување на парламентарното мнозинство, во владејачката СДСМ почна постапката за кандидирање за претседател на партијата, откако ...
сите 134 | | | веќе видена

На денешната посета во Свети Николе, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во врска со привлекувањето на странски инвестиции, истакна дека самиот ...
сите 214 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 217 | | | веќе видена

Полициски службеници лишиле од слобода 16-годишен малолетник по пријава дека синоќа со остар предмет нападнал врсник, соопшти Министрството за внатрешни ...
сите 343 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Претседателката на ЕК Фон дер Лајен утре, евркомесарот Вархеји во среда во посета на Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: