Кој ќе подели 15 милиони евра бруто дивиденда сработена за шест месеци?

Повеќе од 11 милиони евра се добивка за првите шест месеци од работењето на цементарницата, а другите речиси 4 милиони евра се вишок од ревалоризација која се ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Граѓаните за шест месеци наплатиле 4,6 милиони евра од животното осигурување. Истовремено, во полиси за осигурување живот, граѓани и компании (за нивни ...
| | веќе видена | слични

Пет осигурителни компании исплатија 281,3 милиони денари (4,57 милиони евра) за осигурување живот на свои осигуреници во првите шест месеци годинава. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Индустриското производство во август година, во однос на август лани е намалено за 1,4 проценти, додека во периодот јануари-август годинава во однос на истиот ...
| | веќе видена | слични

Државниот завод за статистика бележи во август зголемување на прометот во трговијата на мало со храна, пијалоци и тутун и на трговијата со автомобилски горива. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Вкупно 4.680 акции издадени од Комерцијална банка во неколку блок трансакции се продадоа месецов што поминува. Вредност на акциите истргувани во тие блокови ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во првата половина од годинава 463 милиони евра е вредноста на директните странски инвестиции во Албанија, што бележи благ пораст од 3 милиони евра во споредба ...
| | веќе видена | слични

Останато

Лиценците и одземената документација на превозникот Беса Транс од македонското обвинителство се предадени на бугарското обвинителство, кое ги истражува ...
сите 554 | | | веќе видена

Денеска во 14 часот, во Клубот на пратеници, се очекува повторно да се сретнат премиерот Зоран Заев и лидерот на Алтернатива Африм Гаши на која ќе се ...
сите 407 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче изјави дека денеска или утре треба да завршат ДНК анализите на починатите во автобуската несреќа во Бугарија, по што, ...
сите 601 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 118 | | | веќе видена

Матичните лекари велат дека стимулацијата која синоќа на седница ја изгласа Владата, а се однесува на нив, доколку постигнат 70 отсто вакцинираност кај ...
сите 250 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кој ќе подели 15 милиони евра бруто дивиденда сработена за шест месеци?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: