Во Албанија во првата половина од годинава 463 милиони директни странски инвестиции, три повеќе од лани


Во првата половина од годинава 463 милиони евра е вредноста на директните странски инвестиции во Албанија, што бележи благ пораст од 3 милиони евра во споредба ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Зголемувањето на прогнозата за растот на БДП за Северна Македонија што денеска е објавено од страна на Светска банка е потврда за навремените мерки и ...
| | веќе видена | слични
8 копии
3 копии

Раст на домашната економија од 4,6 проценти годинава предвидува Светската банка во најновото издание на Економскиот извештај на Светска банка за Европа и ...
| | веќе видена | слични

Македонците потрошиле 123 милиони евра во првите 6 месеци од оваа година кон домашни онлајн продавници што преставува 73% од вкупната вредност на направени ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Согласно најновите објавени податоци за безготовински платежни трансакции на виртуелните места на продажба за период од 6 месеци заклучно до 30.06.2021 година ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Време зa читање: 5 минути Вкупните средства на задолжителните и доброволните пензиски фондови во 2020 година достигнаа 89,5 милијарди денари, односно скоро ...
| | веќе видена | слични

Растат долговите на државните институции, на дел од општини, јавни претпријатија, министерства, здравствени установи, училишта – на крајот од првата половина ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во текот на денот, на 26 ноември, Државниот инспекторат за транспорт соопшти дека пропаднал обидот да се влезе во канцелариите на туристичката компанија „Беса ...
сите 348 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 118 | | | веќе видена

Последниот преживеан од автобуската трагедија на автопатот „Струма“ е отпуштен од софиската болница „Пирогов“, соопшти денеска болницата. Медицинска екипа од ...
сите 432 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Албанија во првата половина од годинава 463 милиони директни странски инвестиции, три повеќе од лани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: