Намален на работниците во индустријата

16 копии
5 копии

Време зa читање: 3 минути Индексот на трошоците на животот во септември 2021 година, во однос на септември 2020 година, бележи зголемување од 3.7 %, а индексот ...
| | веќе видена | слични

Државниот завод за статистика излезе со долгоочекуваните податоци за движењето на трошоците на живот во септември, но и за движењето на цените на мало, кои се ...
| | веќе видена | слични
5 копии
повеќе

Останато

Лидерот на Алтернатива Африм Гаши, освен што покажа дека е одличен преговарач, откако во новата владата се договори да добие три министерски места, три ...
сите 603 | | | веќе видена

Ве повикувам да ја прочитате Програмата наречена Концепт 28, но и да ми се приклучите, да ги споделите сите ваши предлози, идеи, а се разбира и критики, вели ...
сите 354 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 329 | | | веќе видена

Оттука стручната фела почна да се огласува по социјалните мрежи и да го прашува министерот за правда, Бојан Маричиќ како може да пресудени предмети да се води ...
сите 45 | | | веќе видена

Смртта на актерот Славиша Кајевски ги најде затечени многу од неговите најблиски, пријателите и колегите. Откако утрово од Македонскиот народен театар објавија ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Намален на работниците во индустријата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: