Медицинскиот факултет во Белград прв воведе ковид пропусници во Србија

Студентите, наставниците, соработниците и ненаставниот кадар на Медицинскиот факултет во Белград, додека трае актуелната епидемиолошка состојба, ќе можат да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Д -р Ендру Добсон, специјалист за инфективни болести и професор по еволутивна биологија на Универзитетот Пристон, во интервју за „Yahoo“ наброил пет работи со ...
| | веќе видена | слични
9 копии
13 копии

Со последната одлука на Кралството Холандија, се укинува задолжителниот карантин од десет дена за оние патници кои се целосно вакцинирани, без разлика дали ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Од денеска во Хрватска се продолжува времетраењето на сертификатите за вакцинација против Ковид-19 на 365 дена. Новото времетраење на сертификатите важи за ...
| | веќе видена | слични

Холандија ќе го промени статусот на Македонија од област во која што постои многу висок ризик од зараза со коронавирус во високоризична област, со што ќе се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Тивкото мнозинство одбра и неговиот избор громогласно одекна, власта во Охрид доби жестока изборна шлаканица од охриѓани затоа што им е доста од изневерени ...
сите 891 | | | веќе видена

Претседателот на Државната изборна комисија, Александар Даштевски оцени дека изборите во однос на првиот круг се успешни. Тој изјави дека излезноста на ...
сите 643 | | | веќе видена

ЗАЕВ УПАТИ ПИСМО ДО ЧЛЕНОВИТЕ Писмото на премиерот Зоран Заев испратено до членството на СДСМ два дена по од локалните избори, во кои владеачката партија ...
сите 197 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Медицинскиот факултет во Белград прв воведе ковид пропусници во Србија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: