Oсмани во Њујорк на средба со Балакришнан


3 копии

Македонскиот амбасадор Данчо Марковски денеска беше во посета на Булќиза, пограничен град на албанско-македонската граница, при што се сретна со ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Претседателот Стево Пендаровски денеска се сретна со претседателката на Европската Комисија, Урсула фон дер Лајен која престојува во посета на Република ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Претседателот Стево Пендаровски денеска ја прими претседателката на Европската Комисија, Урсула Фон дер Лаен, која беше во посета на Северна ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Стево Пендаровски вечерва ја прими претседателката на Европската Комисија, Урсула Фон дер Лајен, а во разговорот со неа шефот на државата изрази ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Пендаровски изрази благодарност за оваа посета и за личниот ангажман на претседателката на Европската Комисија и посветеноста кон земјите од ...
| | веќе видена | слични

Премиерот на Северна Македонија, Зоран Заев и членот на Претседателството на БиХ, Шефик Џаферовиќ, денеска истакнаа дека двете земји имаат заеднички интереси и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во Полициската станица Прилеп, помошниот оперативен штаб и Републичкиот оперативен штаб локални избори 2021 нема регистрирано пријава од граѓанин или правен ...
сите 240 | | | веќе видена

 „На филмските сетови не се користи вистинска муниција, но несреќи се случуваат, несреќи имаше и на нашите снимања, со пушка која не беше добро подготвена“ – ...
сите 174 | | | веќе видена

Единствената бугарска врска во Македонија е Зоран Заев. Единствениот човек во политиката кој има поврзаност со Бугарија, заедно со Љубчо Георгиевски е тој и ...
сите 265 | | | веќе видена

Андреја Стојковски, ПРЕСПА Институт во Студио 10 рече дека оставката на Ѓорѓиев од мешовитата комисија ќе влијае на ситуацијата и сомнежот ќе остане дали и во ...
сите 185 | | | веќе видена

Пол Погба не е во добар однос со Оле Гунар Солшер, го игнорира тренерот, но им се извинил на соиграчите за глупоста која ја направи на мечот со Ливерпул. ...
сите 185 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа биле н аправен 3.622 тестирањe, а ...
сите 398 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Oсмани во Њујорк на средба со Балакришнан

Од:
До кого (е-маил):
Порака: