(Видео) Пендаровски – Фон дер Лаен: Пристапните преговори ќе ги интензивираат реформите


Претседателот Стево Пендаровски денеска ја прими претседателката на Европската Комисија, Урсула Фон дер Лаен, која беше во посета на Северна ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател Џозеф Бајден, во вчерашниот телефонски разговор со шефицата на Европската Комисија (ЕК), Урсула фон дер Лајен, уште еднаш ја нагласи ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Aмериканскиот претседател Џо Бајден вчера телефонски разговарал со претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лаен, и нагласил дека процесот на ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател Џо Бајден изразил силна поддршка за продолжување на пристапниот процес на земјите од Западен Балкан во ЕУ, за време на телефонскиот ...
| | веќе видена | слични

Американската амбасадорка во Македонија, Кејт Мери Брнс на Твитер објави дека Претседателот на САД, Џо Бајден, вчера во телефонски разговор со претседателката ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Џозеф Р. Бајден денеска разговарал со претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лејен и ја потврдил неговата поддршка за Европската ...
| | веќе видена | слични

Бајден изразил силна поддршка за продолжување на процесот на пристапување на земјите од западен балкан во Европската унија, се вели во соопштението. Лидерите ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Американскиот претседател Џо Бајден вчера телефонски разговарал со претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен, пред која се залагаше за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Според АМСМ, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловозиИнтензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските ...
сите 152 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 134 | | | веќе видена

Организаторот на доделувањето на Златната топка, за момент сакаше да ја избрка жена му на Лионел Меси, Анонела додека се сликаа со децата, но, фудбалерот не го ...
сите 261 | | | веќе видена

ДОНЕСЕНИ СЕ ТЕЛАТА НА ЗАГИНАТИТЕ Со државно-воена церемонија, денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје беше организиран пречек на посмртните останки на ...
сите 231 | | | веќе видена

Главната научничка на Светската здравствена организација (СЗО) Сума Сваминатан денеска ги повика луѓето да не паничат поради појавата на Омикрон и рече дека е ...
сите 267 | | | веќе видена

-Ахмети и Груби знаат дека никогаш нема да имаат уценет политичар како Заев, кој за да ја спаси својата политичка кариера, ќе потпише било каков договор. ...
сите 101 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Пендаровски – Фон дер Лаен: Пристапните преговори ќе ги интензивираат реформите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: