Пендаровски и Фон дер Лајен разговараа за евроинтеграцијата на Македонија

Претседателот Стево Пендаровски денеска се сретна со претседателката на Европската Комисија, Урсула фон дер Лајен која престојува во посета на Република ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател Џозеф Бајден, во вчерашниот телефонски разговор со шефицата на Европската Комисија (ЕК), Урсула фон дер Лајен, уште еднаш ја нагласи ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Aмериканскиот претседател Џо Бајден вчера телефонски разговарал со претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лаен, и нагласил дека процесот на ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател Џо Бајден изразил силна поддршка за продолжување на пристапниот процес на земјите од Западен Балкан во ЕУ, за време на телефонскиот ...
| | веќе видена | слични

Американската амбасадорка во Македонија, Кејт Мери Брнс на Твитер објави дека Претседателот на САД, Џо Бајден, вчера во телефонски разговор со претседателката ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Џозеф Р. Бајден денеска разговарал со претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лејен и ја потврдил неговата поддршка за Европската ...
| | веќе видена | слични

Бајден изразил силна поддршка за продолжување на процесот на пристапување на земјите од западен балкан во Европската унија, се вели во соопштението. Лидерите ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Американскиот претседател Џо Бајден вчера телефонски разговарал со претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен, пред која се залагаше за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Сообраќајка во центарот на Скопје. Велосипедист е прегазен на булевар Илинден наспроти фонтаната кај Градски парк.Во моментов на местото на несреќата има ...
сите 273 | | | веќе видена

Новите влади на Република Северна Македонија и Република Бугарија отворија ново поглавје во билатералните односи. Потврда за тоа е успешната меѓувладина ...
сите 341 | | | веќе видена

Иако ги насобира своите воени сили во близина на границата со Украина, Русија во неколку наврати изјави дека нема намера да ја нападне Украина.„Ништо не се ...
сите 540 | | | веќе видена

ЈОВЕСКИ И РУСКОВСКА ДОБИЛЕ ЗАКАНИ ПО ЖИВОТ Јавниот обвинител на земјава Љубомир Јовески денеска преку писмено соопштение ја извести јавноста дека во текот на ...
сите 62 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски ја прими амбасадорката на Шведска во нашата земја Кристин Форсгрен Бенгтсон. ...
сите 300 | | | веќе видена

Денеска во Алејата на великаните на загрепските гробишта Мирогој, членовита на семејството и најблиските пријатели и колеги се простија од Аки Рахимовски, ...
сите 168 | | | веќе видена

Руската амбасада во Скопје се огласи со сопствен коментар по изјавите на министерката за одбрана Славјанка Петровска . Амбасадата се спротивставува на ...
сите 190 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пендаровски и Фон дер Лајен разговараа за евроинтеграцијата на Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: