Продолжуваат сослушувањата за тетовската болница


Денеска до тетовското Основно јавно обвинителство пристигнал полицискиот извештај од извршениот увид во изгорената модуларна болница во која загинаа 14 луѓе, ...
| | веќе видена | слични

Овој извештај ќе биде разгледан и анализиран, известуваат од обвинителството,  од каде уверуваат дека петмина обвинители континуирано работат на утврдување на ...
| | веќе видена | слични

Поминаа 23 дена од трагедијата во Тетово кога во пожар во модуларната-ковид болница загинаа 14 лица. Се уште нема резултати ниту од истрагата ниту од ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Изминуваат три недели од пожарот во тетовската болница во која изгореа 14 пациенти. Обвинителството тврди дека се работи на случајот и се собрани сите докази, ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Форензичките извештаи и анализите на вештачењето за пожарот во модуларната болница во Тетово се при крај, изјави денеска премиерот Зоран Заев, кој очекува тие ...
| | веќе видена | слични

Јас знам дека форензичките извештаи и анализите на вештачењето се при крај и навистина очекувам да се објават. Ден поскор е подобро за да се решат дилемите.Ред ...
| | веќе видена | слични

– Колку е поскоро, толку подобро, за да ги решиме сите дилеми. Животот продолжува, политичарите се во кампања, се случуваат секојдневни активности. Ред е да се ...
| | веќе видена | слични

„Јас знам дека форензичките извештаи и анализите на вештачењето се при крај и навистина очекувам да се објават. Ден поскоро, ден подобро, еве да ги решиме сите ...
| | веќе видена | слични

Д-р Ненад Лазаров е еден од многумината кои реагираат на бавната разврска за случајот со пожар во тетовската модуларна болница за кој речиси три седмици потоа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Граѓаните на утрешното гласање пред да го постават прстот за уредот за отпечаток, прво ќе треба да го дезинфицираат. Исто така, после секое гласање ќе треба да ...
сите 36 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 395 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 201 | | | веќе видена

Во Хрватска, сите видови на гориво поскапеа, а дизелот ја проби границата од 11 куни (1 евро е 7,5 куни) и е најскап во последните седум години. Реагираше и ...
сите 72 | | | веќе видена

Изборниот молк како никогаш досега поминува како ден на масовен изборен поткуп. Кандидати за градоначаници, актуелни градоначалници и кандидати, активисти, ...
сите 103 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Продолжуваат сослушувањата за тетовската болница

Од:
До кого (е-маил):
Порака: