Мотоциклист тешко повреден во сообраќајка во Скопје

2 копии
2 копии
2 копии
2 копии
7 копии
3 копии
7 копии

Вчера претпладне било пријавено во полиција дека 49-годишен жител на скопското село Студеничани загинал од струен удар, додека работел во куќата на негов ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Некои слават, некои се изненадени, трети им ја честитаа победата на своите ривали, а некои, пак, допрва се „острат“ за тешка битка во вториот круг. Дури 34 ...
сите 569 | | | веќе видена

Излезноста на ниво на државата е 48,99%, а во неколку општини таа достигна и над 70%. Во други пак, не можеше да се достигнат ниту 30%. Лозово и Вевчани имаат ...
сите 481 | | | веќе видена

До Државната изборна комисија (ДИК) досега ниту еден подносител на листа на кандидати за Локалните избори нема поднесено приговори за постапката за гласање и ...
сите 335 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски подава рака до сите граѓани и партии од опозицијата, но и до оние од власта кои сакаат, како што рече, да мигрираат, ...
сите 199 | | | веќе видена

Од Министерството за внатрешни работи по сопирањето на градоначалникот на Куманово, Максим Димитриевски, велат дека за случајот е вклучен Одделот за внатрешна ...
сите 181 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) донесе одлука со која се врши зголемување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за ...
сите 100 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мотоциклист тешко повреден во сообраќајка во Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: