ИЈЗ: Скопје и понатаму на врвот – И ПО ЗАБОЛЕНИ И ПО ПОЧИНАТИ

Моментално во болниците во Македонија се хоспитализирани 774 лица заразени со ковид-19, а од нив 472 се на кислородна поддршка и 23 на инвазивна/неинвазивна ...
| | веќе видена | слични
16 копии
14 копии

Охрид и Кавадарци се градовите со најголем опфат на вакцинирани лица против Ковид-19, со првата доза, а најмала заинтересираност, пак, има во Струмица, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Податоците на Институтот за јавно здравје (ИЈЗ) во периодот од 20 до 26 септември покажуваат дека регистрирани се 32 реинфекции со Ковид-19, што е намалување ...
| | веќе видена | слични

 Досега во државата аплицирани се 1.505.469 вакцини, а надлежните уверуваат дека вакцини има доволно и истите се достапни за сите што сакаат да се вакцинираат. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Додека џебовите на власта се полнат, брутално се осиромашува народот, истата таа власт која се богати, го осиромашува народот, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, ...
сите 414 | | | веќе видена

НАЈАВЕНА Е НОВА МЕРКА Министерот за здравство Венко Вилипче денеска изјави дека засега здравствените власти не размислуваат за воведување задолжителна ...
сите 110 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 232 | | | веќе видена

Д-р. Нико Беќаровски од Клиниката за токсикологија, објави статус на неговиот профил на Фејсбук преку кој се осврна околу последните поскапувања на нафтените ...
сите 176 | | | веќе видена

Бугарски „Труд“ објави дека коските на речиси 400 бугарски војници кои загинале во Првата светска војна, биле раскопани од две поголеми парцели на гробишта ...
сите 261 | | | веќе видена

Двајцата македонски фудбалери, Езѓан Алиоски и Кире Ристевски, заедно со голманот Столе Димитриевски, синоќа на арената „Тоше Проески“ во Скопје, го одбележаа ...
сите 342 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ИЈЗ: Скопје и понатаму на врвот – И ПО ЗАБОЛЕНИ И ПО ПОЧИНАТИ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: