МЗ: Ревакцинирани 43,5% од полнолетните граѓани во државата

12 копии

Во текот на изминатите 24 часа починале 12 лица, а уште шест дополнително биле пријавени од Мој термин, информираат од Министерството за здравство. Починале 6 ...
| | веќе видена | слични

Дванаесет лица починаа од ковид-19 во изминатите 24 часа, а регистрирани се 406 новозаболени од 3.149 тестови, вели Министерството за здравство. Пријавени се 6 ...
| | веќе видена | слични

Во последните 24 часа направени се 3.149 тестирања, а регистрирани се 406 нови случаи на КОВИД-19: • Скопје – 184 • Куманово – 31 • Штип – 23 • Велес – 19 • ...
| | веќе видена | слични
17 копии

Паѓа интересот за вакцинација помеѓу населението. Податоците на здравствените власти покажуваат дека за разлика од претходно кога се аплицираа и по 10.000 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Според АМСМ, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловозиИнтензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските ...
сите 152 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 134 | | | веќе видена

Организаторот на доделувањето на Златната топка, за момент сакаше да ја избрка жена му на Лионел Меси, Анонела додека се сликаа со децата, но, фудбалерот не го ...
сите 250 | | | веќе видена

ДОНЕСЕНИ СЕ ТЕЛАТА НА ЗАГИНАТИТЕ Со државно-воена церемонија, денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје беше организиран пречек на посмртните останки на ...
сите 231 | | | веќе видена

Главната научничка на Светската здравствена организација (СЗО) Сума Сваминатан денеска ги повика луѓето да не паничат поради појавата на Омикрон и рече дека е ...
сите 267 | | | веќе видена

-Ахмети и Груби знаат дека никогаш нема да имаат уценет политичар како Заев, кој за да ја спаси својата политичка кариера, ќе потпише било каков договор. ...
сите 101 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МЗ: Ревакцинирани 43,5% од полнолетните граѓани во државата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: