Досега вакцинирани 784.244 граѓани, најголем интерес во Охрид, најмал во Струмица и Гостивар

 Досега во државата аплицирани се 1.505.469 вакцини, а надлежните уверуваат дека вакцини има доволно и истите се достапни за сите што сакаат да се вакцинираат. ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 6. октомври 2021 (ИНПРЕС) – До 2-ри октомври во Охрид со прва доза вакцина против COVID-19 се имунизирале 28.667 лица над 18 години, што е 64,3% од ...
| | веќе видена | слични

Девет отсто е процентот за кој се намалил бројот на нови случаи во периодот од 27 септември до 3 октомври споредено со неделата претходно, покажува анализата ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Епидемиологот и член на Кризниот штаб, Предраг Кон, изјави дека не ги разбира аргументите на немедицинскиот дел од Кризниот штаб, кој го отфрли предлогот за ...
| | веќе видена | слични

Според извештајот на Институтот за јавно здравје (ИЈЗ) најмалку заболени од ковид-19 од 27 септември до 3 октомври има кај децата и младите, односно кај ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Според АМСМ, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловозиИнтензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските ...
сите 152 | | | веќе видена

Организаторот на доделувањето на Златната топка, за момент сакаше да ја избрка жена му на Лионел Меси, Анонела додека се сликаа со децата, но, фудбалерот не го ...
сите 303 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 134 | | | веќе видена

ДОНЕСЕНИ СЕ ТЕЛАТА НА ЗАГИНАТИТЕ Со државно-воена церемонија, денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје беше организиран пречек на посмртните останки на ...
сите 231 | | | веќе видена

Главната научничка на Светската здравствена организација (СЗО) Сума Сваминатан денеска ги повика луѓето да не паничат поради појавата на Омикрон и рече дека е ...
сите 267 | | | веќе видена

-Ахмети и Груби знаат дека никогаш нема да имаат уценет политичар како Заев, кој за да ја спаси својата политичка кариера, ќе потпише било каков договор. ...
сите 101 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Досега вакцинирани 784.244 граѓани, најголем интерес во Охрид, најмал во Струмица и Гостивар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: