Штип по пет години повторно има женска екипа во ракометната елита на Македонија!

Штипскиот женски ракомет тивко и ненаметливо повторно ќе ги заплиснува елитните прволигашки ракометни води во друштво со најдобрите македонски ракометарки. По ...
| | веќе видена | слични

Женската кошаркарска репрезентација нема да продолжи под водство на Владимир Ѓоровиќ, иако актуелниот стратег на Струга направи забележителен напредок во ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Првиот неофицијален меч во историјата на Суперкупот е одигран во 1997 година, актерите се вечните ривали во македонската кошарка. По пауза од пет години, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Останато

ВМРО-ДПМНЕ и вечерва, како што беше случај и во претходните неколку денови, продолжува да шири невистини за работењето на полицијата. Пласираат конструкции и ...
сите 214 | | | веќе видена

Досега во САД биле тестирани позитивни 1,9 милиони деца на возраст од 5 до 11 години, 8.300 биле хоспитализирани, а една третина од нив починале Независното ...
сите 833 | | | веќе видена

„Денес имаше пожар кај старите бараки на Основен Суд Скопје 1 и благодарение на брзата и навремена интервенција на противпожарната бригада, на нашите херои, се ...
сите 75 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник на Гевгелија од ВМРО-ДПМНЕ, Андон Сарамандов, им се заблагодари на граѓаните за огромната поддршка којашто прудонесе за убедливата ...
сите 79 | | | веќе видена

Независниот кандидат за градоначалник на општина Куманово Максим Димитриевски, во денешното гостување во емисијата „Став“ на локалната ТВ Плус потенцираше дека ...
сите 163 | | | веќе видена

Анкетите играат важна улога во изборните процеси, па така беше и на овие локални избори. Една работа како да станува пракса која не се поправа. Обично анкетите ...
сите 120 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Штип по пет години повторно има женска екипа во ракометната елита на Македонија!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: