Заев излажа и за свадбите на затворено


4 копии
2 копии

Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ, својот говор на митингот на Струга го започна со порака која ја упати до лидерот на СДСМ, Зоран Заев, кој, иако ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на вечерашниот митинг во Струга, изјави дека треба да градиме пактови и сојузи кои ќе не носат кон иднината, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ова се избори на кои ја имаме последната шанса за промени и подобро утре. Заеднички да градиме пактови и сојузи за иднината, да работиме за иднината, а од се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

14 луѓе живи гореа, 14 луѓе викаа во модуларната болница во Тетово, до ден денес нема одговорност, нема еден кој ќе одговара за оваа работа, но јас ви ветувам ...
| | веќе видена | слични

Потребна е создавање на заедничка борба за подобра држава и подобра иднина, каде нема да има неправди, криминал и корупција. - Да покажеме дека политичарите од ...
| | веќе видена | слични

Јас нема да го почнам мојот говор со тоа дека сум продавал бостан на пазарот овдека во Струга, но ќе ви кажам дека често сум доаѓал на плажите овдека во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со фотографија на која е самиот со вкрстени раце, лидерот на ДУИ Али Ахмети ги повика Албанците од дијаспората да дојдат на 31 октомври и да гласаат за нивниот ...
сите 470 | | | веќе видена

Колку пати Заев тврдеше дека ја разбрал пораката, за на крај да излаже за да краде? Заев тврдеше дека ја разбрал пораката во 2019 година, кога доби и метла во ...
сите 232 | | | веќе видена

Актерот Алек Болдвин вели дека е во тажен и во шок откако на сетот на неговиот нов филм „Р’ѓа“ случајно ја уби снимателката Халина Хачинс, а го рани режисерот ...
сите 103 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски, одговарајќи на новинарско прашање поврзано со оставката на членот на историската комисија со Бугарија и ...
сите 194 | | | веќе видена

Европската комисија во најновиот извештај за напредокот на Северна Македонија нотира дека земјата е делумно подготвена во делот на слободното движење на ...
сите 172 | | | веќе видена

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ вечерва беше на средба со граѓани во Демир Хисар во рамки на активностите пред вториот круг на локални избори нареднкиот викенд. Пред ...
сите 160 | | | веќе видена

Никола ГРУЕВСКИ Денес е 23. Октомври, празник кој од 2007 година се слави како ден на македонската револуционерна борба, денот кога е основана македонската ...
сите 134 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник на Охрид од ВМРО-ДПМНЕ, д-р Кирил Пецаков, најави дека доколку тој биде избран за да го води градот, охриѓани сами ќе одлучуваат за ...
сите 34 | | | веќе видена

Независниот кандидат за градоначалник на општина Куманово Максим Димитриевски, во вчерашното гостување во дебатната емисија на МТВ истакна дека позади неговата ...
сите 185 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев излажа и за свадбите на затворено

Од:
До кого (е-маил):
Порака: