Идентификувани жртвите од пукањето во универзитетот во Русија


4 копии

Полицијата застрела маж кој пукал врз група луѓе во Менхетен, во Њујорк. Во пукањето повредени се четири лица, кои се пренесени во болница. Полицијата соопшти ...
| | веќе видена | слични

Најмалку 5 лица се застрелани за време на пукањето во Горниот Менхетн рано утрово, пренесува њујоршката полиција. Полицијата била во близина на инцидентот кога ...
| | веќе видена | слични

Најмалку пет лица се застрелани во пукотници пред еден ресторан на Менхетен рано утрово, соопшти њујоршката полиција. Полициските службеници биле во близина на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во текот на денот, на 26 ноември, Државниот инспекторат за транспорт соопшти дека пропаднал обидот да се влезе во канцелариите на туристичката компанија „Беса ...
сите 403 | | | веќе видена

Премиерот Заев најостро ги демантира изнесените лаги и дезинформации дека наводно тој или било кој друг по негова насока нудел пари на пратеници. За оваа груба ...
сите 322 | | | веќе видена

Од денеска стапува на сила забраната за пластични кеси. За граѓаните ќе бидат достапни само биоразградливи кеси за кои ќе се наплатува надомест од 15 денари, ...
сите 97 | | | веќе видена

Авто мото сојузот на Македонија потсетува дека се уште на сила е забраната за тешки товарни возила на патот Тетово-Попова Шапка, додека за останатите возила ...
сите 111 | | | веќе видена

Градот Скопје и неколку скопски општини ќе донираат парични средства за семејствата кои загубија свои членови во кобната автобуска несреќа во Бугарија. Од ...
сите 68 | | | веќе видена

Во мојата ординација вакцинирани против ковид се нешто повеќе од 40 отсто од прикрепените пациенти. Сите други со кои сум се обидел да разговарам, формално или ...
сите 305 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 182 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Идентификувани жртвите од пукањето во универзитетот во Русија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: