Најмалку пет лица се убиени во вооружен напад во Менхетн


„Добивме пријава за пукање во училиштето во 11:45 часот“, се вели во соопштението на полициската станица во Хјустон. Полицијата го претресува училиштето и бара ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии

Полицијата трага по малолетно осомничено момче, соопштила полицијата, додавајќи дека нема други повредени. Властите соопштиле дека пукањето се случило во ...
| | веќе видена | слични

Најмалку 16 лица биле пренесени во болница откако пожарникарите ги извлекле жителите од станбената зграда од која се издигнувал чад. Три жени и еден маж се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Владата, Димитар Ковачевски, денеска се сретна со Росана Дуџак, постојана координаторка на Обединетите нации (ОН) во Македонија. На средбата ...
сите 505 | | | веќе видена

Во јуни 1914 година, европските пазари на акции и обврзници едвај реагираа на атентатот на надвојводата Франц Фердинанд, наследник на тронот на Австрија. Дури ...
сите 308 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ ужива најголема доверба помеѓу граѓаните, затоа администраторот на владата водена од ДУИ, Ковачевски, бега од избори, велат од ВМРО-ДПМНЕ преку ...
сите 278 | | | веќе видена

За време на вчерашните сообраќајни контроли во Скопје, полицијата утврди дека 13 возачи возеле иако немале возачка дозвола, а од контролираните возила, осум ...
сите 505 | | | веќе видена

Делчевецот Васко Панчовски кој го извади светиот крст од водите на река Брегалница за празникот Водици уште еднаш ја покажа својата хуманост на дело. Како што ...
сите 261 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Најмалку пет лица се убиени во вооружен напад во Менхетн

Од:
До кого (е-маил):
Порака: