Најмалку пет лица се повредени во пукотница во Менхетен


„Добивме пријава за пукање во училиштето во 11:45 часот“, се вели во соопштението на полициската станица во Хјустон. Полицијата го претресува училиштето и бара ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии

Полицијата трага по малолетно осомничено момче, соопштила полицијата, додавајќи дека нема други повредени. Властите соопштиле дека пукањето се случило во ...
| | веќе видена | слични

Најмалку 16 лица биле пренесени во болница откако пожарникарите ги извлекле жителите од станбената зграда од која се издигнувал чад. Три жени и еден маж се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарскиот политиколог Марија Пиргова вели дека дали односите меѓу Македонија и Бугарија ќе се променат на подобро, по посетата на бугарскиот премиер Кирил ...
сите 422 | | | веќе видена

Редукција на снабдувањето со парно, и во часовите, и во обемот. Ова е одредено со Уредбата за кризна состојба во врска со парното, или, како што се нарекува ...
сите 301 | | | веќе видена

-Имавме серија интензивни дипломатски состаноци со руски претставници, директно преку дијалогот за стратешка стабилност со НАТО, со Советот НАТО-Русија при ...
сите 280 | | | веќе видена

Подарувала јаболка, црвени и зелени, но и Уставот на Бугарија. На десетици настани со политичари, таа била главна тема. Илијана Беновска е новинарката која му ...
сите 189 | | | веќе видена

Досегашната министерка за култура Ирена Стефоска, во Министерството за култура и ја предаде функцијата на новоизбраната министерка, Бисера Костадиновска ...
сите 142 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Најмалку пет лица се повредени во пукотница во Менхетен

Од:
До кого (е-маил):
Порака: