Вакцината на Фајзер безбедна и ефикасна за деца од 5 до 11 години

Фајзер вели дека планира наскоро да побара одобрение за употреба на вакцини за помладата возрасна група Фајзер вели дека нејзината вакцина против ковид е ...
| | веќе видена | слични
13 копии
3 копии

Пандемијата „ковид-19“ го намали очекуваниот животен век во 2020 година најмногу од Втората светска војна, а очекуваниот животен век на американските мажи се ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Светската здравствена организација повторно ќе започне со истрага за потеклото на коронавирусот и ќе испитува дали потекнува од лабораторија во Вухан. Ќе биде ...
| | веќе видена | слични

Пандемијата на Ковид-19 предизвика најголемо намалување на очекуваниот животен век во Западна Европа од Втората светска војна, покажува нова студија, пренесува ...
| | веќе видена | слични

Додека фокусот останува цврсто фиксиран на „Ковид-19“, втора здравствена криза тивко се појавува во Британија. Од почетокот на јули, имаше илјадници вишок ...
| | веќе видена | слични

Пандемијата на ковид-19 е официјално најсмртоносната во поновата американска историја, надминувајќи ги проценетите смртни случаи на САД од пандемијата на грип ...
| | веќе видена | слични

Научниците велат дека таканаречениот долг ковид може да се појави кај 80 проценти од хоспитализираните пациенти и кај пет проценти од оние кои имале ковид, но ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со 21 советник од редовите на СДСМ на советничката листа на Градот Скопје, на сегашниот градоначалник Петре Шилегов му беше многу поедноставно да менаџира со ...
сите 416 | | | веќе видена

Мојата порака е борба, посебно до прогресивните сили, чуварите на иднината, интеграциската иднина на нашата земја и чуварите на вредностите на едно општество ...
сите 197 | | | веќе видена

Андреја Стојковски, ПРЕСПА Институт во Студио 10 рече дека оставката на Ѓорѓиев од мешовитата комисија ќе влијае на ситуацијата и сомнежот ќе остане дали и во ...
сите 199 | | | веќе видена

„Денес имаше пожар кај старите бараки на Основен Суд Скопје 1 и благодарение на брзата и навремена интервенција на противпожарната бригада, на нашите херои, се ...
сите 75 | | | веќе видена

Релаксирањето на мерките ќе предизвика раст на бројот на нови случаи на коронавирусот, вели за Телма , микробиологот Никола Пановски. Според него, доколку ...
сите 84 | | | веќе видена

ДИК се пишмани и само по еден ден ја укина одлуката за важечки да се сметаат и ливчињата на кои нема печат од Избирачкиот одбор. Државната изборна комисија по ...
сите 52 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вакцината на Фајзер безбедна и ефикасна за деца од 5 до 11 години

Од:
До кого (е-маил):
Порака: