Притворениот организатор на протестот во Тетово започнал штрајк со глад


Организаторот на протестот во Тетово е единствениот од петмината уапсени што ги известил властите на затворот Шутка дека започнал штрајк со глад во знак на ...
| | веќе видена | слични

Полициски специјалци се распоредени во кругот на Инфективната клиника во Скопје, а причината е тоа што во клиниката се лекува еден од осудените за случајот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

По протестот во Тетово во кој се бараше одговорност за загинатите 14 лица во пожарот во модуларната болница, 5 лица завршија во осумдневен притвор. Блерим ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Блерим Ахмети, еден од организаторите на протестот во Тетово, од вчера штрајкува со глад во истражниот затвор „Скопје“, каде што се наоѓа во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Блерим Ахмеди, организаторот на протестите во Тетово за одговорност на политичарите по трагедијата во модуларната болница почна штрајк со глад во затворот. По ...
| | веќе видена | слични

Штрај со глад почнал Блерим Ахмети. Тој е едно од лицата уапсени за протестот во Тетово а моментно е во затворот во Шутка. Според информациите на дел од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Двајцата македонски фудбалери, Езѓан Алиоски и Кире Ристевски, заедно со голманот Столе Димитриевски, синоќа на арената „Тоше Проески“ во Скопје, го одбележаа ...
сите 263 | | | веќе видена

Во една лабораторија во Англија било прекинато тестирањето на коронавирус, откако дошло до сомнеж дека 43.000 луѓе можеби добиле неточни резултати на ...
сите 162 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 304 | | | веќе видена

Премиерот, Зоран Заев, денеска го прими алтернативниот министер за надворешни работи на Грција задолжен за европски прашања, Милтиадис Варвициотис, кој е во ...
сите 192 | | | веќе видена

Д-р Кирил Пецаков, кандидат за градоначалник на општина Охрид од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „Обнова на Македонија“ побара подршка од граѓаните за заедно да ...
сите 263 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Притворениот организатор на протестот во Тетово започнал штрајк со глад

Од:
До кого (е-маил):
Порака: